Martyna Glubiak z brązem Mistrzostw Europy, Dominika Ocylok drużynową mistrzynią świata

Reprezentująca Czarnych Bytom dżudoczka Martyna Glubiak wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek. To nie jedyny w ostatnich dniach sukces bytomskich juniorek na zawodach rangi mistrzowskiej. Drużynowe mistrzostwo świata juniorów wywalczyła zawodniczka BUKS MDK nr 1 Bytom Dominika Ocylok.

fot. Marcin Kuflowski / PZBS
Drużyna Mistrzyń Świata Juniorów w Brydżu Sportowym

Dziś ostatni dzień rozgrywanych w Hadze Mistrzostw Europy Juniorów w Judo. Z brązowym medalem, wywalczonym kilka dni po swych 20 urodzinach wraca z tej imprezy Martyna Glubiak. Zawodniczka GKS Czarni Bytom zdobyła go w kategorii wagowej do 63 kg. W czterech walkach bytomianka odniosła trzy zwycięstwa, w tej decydującej o brązowym medalu pokonując przed czasem Czeszkę Annę Skalską. Trenerami Martyny Glubiak są Marek Słyk i Piotr Sadowski.

Martyna Glubiak (GKS Czarni Bytom)
Martyna Glubiak, zawodniczka GKS Czarni Bytom. Fot. GKS Czarni Bytom

Powody do świętowania ma także zawodniczka BUKS MDK nr 1 Bytom Dominika Ocylok, która niedawno w holenderskim Veldhoven wywalczyła Drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów w brydżu sportowym. To największy sukces w karierze zawodniczki, która od zeszłego roku reprezentuje barwy bytomskiego klubu (swoją karierę rozpoczynała w 2010 r. w klubie Jocker Oświęcim, potem występowała w AZS Wrocław). W mistrzowskiej drużynie wystąpiło 6 zawodniczek, a Dominika Ocylok grała w parze z Ewą Morawską reprezentującą klub z Poznania. Zespół uzupełniały także dwie zawodniczki AZS Warszawa i Olimpijczyka Bielsko - Biała. Trenerem Dominiki Ocylok jest Jerzy Matura.

Pacut

Może Cię zainteresować:

Zrobiła to! Bytomska judoczka medalistką mistrzostw świata

Autor: Robert Czykiel

11/10/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon