Maszyny zaryczą w Bytomiu. Motocykliści otworzą sezon na Rynku

Dobra pogoda za oknem oznacza rychłe nadejście sezonu motocyklowego. Klub Invaders MC Poland rozpocznie go z hukiem na bytomskim Rynku.

Hubert Klimek / UM Bytom
Motocykl suzuki bytom

Otwarcie sezonu motocyklowego w Bytomiu obędzie się w sobotę 20 kwietnia. Na 10:00 wyznaczono zbiórkę na Rynku, skąd motocykliści wyjadą około godzinę później na paradę ulicami Bytomia przez Śródmieście, Rozbark, Arki Bożka, Łagiewniki, Szombierki, Bobrek, Karb i powrócą na główny plac naszego miasta. Z kolei o 12:30 rozpocznie się Poker Run, czyli motocyklowy przejazd rekreacyjny na orientację.

Na Rynku zaplanowano szereg atrakcji. Przed tutejszą publicznością wystąpią cztery zespoły rockowe: Rock'N'Roll Rebels, Okruszek Nie ma szans, The Tree oraz Kamastruna. Oprócz tego na uczestników imprezy będą czekać symulatory motoryzacyjne, bezpłatne dmuchańce dla najmłodszych, animacje dla dzieci i dorosłych oraz gokarty. W programie znalazły się również pokazy ratownictwa medycznego i drogowego, pokazy sztuk walki w wykonaniu judoków klubu Czarni Bytom, trialu rowerowego i motocyklowego oraz występ mażoretek Charms.

Otwarcie sezonu motocyklowego będzie połączone z kolejną edycją akcji Motoserce. W godzinach 10:00 - 15:00 na Rynku stanie specjalny ambulans, gdzie każdy chętny będzie mógł oddać krew. Dla dawców przygotowano atrakcyjne nagrody.

Akcja Motoserce odbywa się w całym kraju już od 2009 roku. Organizuje ją kilkadziesiąt klubów zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Przez te wszystkie lata udało się zebrać łącznie 38 367 litrów krwi.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon