Medalowe sukcesy szermierzy

Do ponad 40-letniej tradycji bytomskiej szermierki, która święciła sukcesy w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, nawiązują młodzi adepci Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego oraz MDK nr 1.

Bytomski2 1364377609

W tym roku nasi zawodnicy odnieśli sporo cennych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Do najważniejszych z nich należy zaliczyć zwycięstwo Katarzyny Bieleckiej z MDK nr 1 w Turnieju o Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. W tej samej imprezie reprezentantka BTS Bytom - Julia Gwóźdź zajęła wysokie 3. miejsce. Kolejne medale nasi szermierze przywieźli z zawodów o Puchar Małego Rycerza i Puchar Burmistrza w Mikołowie. Na podium stanęły Martyna Adamska z BTS Bytom oraz Katarzyna Bielecka i Agata Kowalska z MDK nr 1.

Sukcesem zakończył się także występ Julii Gwóźdź w Turnieju "Muszkieter-Trophy" zaliczanym do Klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego. Bytomianka była bezkonkurencyjna, pokonując wszystkie rywalki. Świetne lokaty zajęli zawodnicy MDK nr 1: Patryk Adamczyk - 2. miejsce oraz Katarzyna Bielecka - 3. miejsce.

Nasi szermierze dobrze zaprezentowali się w największym na świecie turnieju dla dzieci, młodzików i juniorów młodszych "Challenge Wratislavia". Wzięło w nim udział ponad 2000 zawodników i zawodniczek z całego świata. Mimo, że bytomianie nie wywalczyli medali, dwie nasze zawodniczki awansowały do finałowej ósemki. Julia Gwóźdź zajęła 6. miejsce, zaś Patrycja Ziętek ósmą lokatę.

Dobre występy i wysokie lokaty szermierzy przełożyły się na dobre miejsca w klasyfikacji generalnej. Julia Gwóźdź z BTS Bytom awansowała w swojej kategorii wiekowej na 1. miejsce, zaś Oliwia Włoczka utrzymała 3. miejsce. Również zawodnicy MDK nr 1 sklasyfikowani są na wysokich pozycjach: Kasia Bielecka na 5 a Patryk Adamczyk na 3. miejscu.