Mężczyzna, który uciekał przed policją i porzucił 3-letnie dziecko w rozbitym aucie jest z Bytomia. Został zatrzymany

Jak się okazuje, mężczyzna, który uciekał w Siemianowicach Śląskich przed policją, rozbił auto i porzucił w nim 3-letnie dziecko, jest z Bytomia. Właśnie został znaleziony i ujęty przez policjantów.

Śląska Policja
Uciekał przed policją w Siemianowicach Śląskich

Od soboty 13 listopada 2021 r. trwały poszukiwania kierowcy, który w Siemianowicach Śląskich nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie rozbijając auto na przydrożnych barierkach uciekł, pozostawiając w wozie swoją partnerkę i jej 3-letnie dziecko.

O tej sytuacji można przeczytać na portalu 24kato.pl: Pościg za samochodem. Kierowca rozbił auto i uciekł, porzucając 3-letnie dziecko

Uciekinier pochodzi z Bytomia

Stróże prawa szybko ustalili tożsamość uciekiniera. Okazało się, że mieszka on w Bytomiu. Uciekła, bo był poszukiwany przez prokuraturę i nie miał prawa jazdy.

Do działań poszukiwawczych włączyli się policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz policjanci z Bytomia, którym 25-letni uciekinier był doskonale znany. W konflikt z prawem wchodził on już jako nieletni, a jego kartoteka karna była bardzo obszerna.

Uciekał przed policją drugi raz

Bytomscy stróże prawa, wymieniając się informacjami ze swoimi kolegami z innych jednostek, sprawdzali środowiska i miejsca, gdzie mógł się ukrywać. Na jednej z ulic w centrum Bytomia zauważyli ostatecznie poszukiwanego mężczyznę. Ten, na ich widok, zaczął uciekać i ukrył się w jednej z kamienic. Mundurowi znaleźli go schowanego pod stolikiem stojącym na ostatniej kondygnacji budynku.

Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny. Po obezwładnieniu policjanci zakuli go w kajdanki. Zatrzymany 25-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc.

16 listopada usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i ucieczkę oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia 3-letniego chłopczyka. Podejrzany zostanie teraz doprowadzony do prokuratury.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bogusław Kurach

Bytomska policja poszukuje Bogusława Kuracha

Wiezienie

Rozbój i kradzież w Bytomiu w domu przy ul. Piekarskiej

Narkotyki Bytom 2

Król marychy z Bytomia. 25-latek ukrywał marihuanę w lodówce

Ludzik Bytom 5

Odblaskowe ludziki ostrzegają w Bytomiu kierowców

Ladowanie lpr

Podtrucie tlenkiem węgla.17-latka trafiła do szpitala

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Bytomia złapali nietrzeźwego kierowcę

Dzielnicowy Dariusz Babula z Bytomia

Dzielnicowy z Bytomia uratował życie choremu na COVID-19