Miał trzy promile we krwi i prowadził samochód. Poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa

W piątek (24 września) na ul. Obywatelskiej w Bytomiu policja zatrzymała pijanego kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Chwilę wcześniej spowodował kolizję. Po zatrzymaniu okazało się, że jest poszukiwany.

ARC
Policja

Było przed godziną 10, gdy dyżurny Komendy Miejskiej w Bytomiu otrzymał zgłoszenie od mieszkanek, że po ulicy Obywatelskiej jeden z samochodów porusza się "zygzakiem" i jedzie całą szerokością drogi. Funkcjonariusze od razu schwytali podejrzanego kierowcę, który - jak się okazało - prowadził pojazd będąc kompletnie pijanym.

Po zbadaniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że ma on ponad 3 promile w swoim organizmie. Stróże prawa zauważyli na karoserii Seata wgniecenia i ślady otarcia świadczące o kolizji. Zatrzymany mężczyzna przyznał się, że wjechał w zaparkowany w pobliżu samochód - relacjonuje KMP w Bytomiu.

Spowodowanie kolizji i jazda pod wpływem alkoholu to nie jedyne grzeszki, jakie zatrzymany miał na swoim sumieniu. Okazało się, że jest osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Miganie się od odpowiedzialności karnej nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Najbliższy czas spędzi w areszcie, a za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji grozi mu wysoka grzywna oraz kara 2 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kolizja Piekarska

Samochód wjechał w stary tramwaj na Piekarskiej w Bytomiu

Oszust i złodziej z Bytomia

Złodziej z Bytomia okradał seniorów. Wymyślił ciekawą metodę

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Byt pozar

Pożar przy pl. Klasztornym w Bytomiu

Byt poscig miechowice

Pościg za pijanym kierowcą w Miechowicach