Miał trzy promile we krwi i prowadził samochód. Poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa

W piątek (24 września) na ul. Obywatelskiej w Bytomiu policja zatrzymała pijanego kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Chwilę wcześniej spowodował kolizję. Po zatrzymaniu okazało się, że jest poszukiwany.

ARC
Policja

Było przed godziną 10, gdy dyżurny Komendy Miejskiej w Bytomiu otrzymał zgłoszenie od mieszkanek, że po ulicy Obywatelskiej jeden z samochodów porusza się "zygzakiem" i jedzie całą szerokością drogi. Funkcjonariusze od razu schwytali podejrzanego kierowcę, który - jak się okazało - prowadził pojazd będąc kompletnie pijanym.

Po zbadaniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że ma on ponad 3 promile w swoim organizmie. Stróże prawa zauważyli na karoserii Seata wgniecenia i ślady otarcia świadczące o kolizji. Zatrzymany mężczyzna przyznał się, że wjechał w zaparkowany w pobliżu samochód - relacjonuje KMP w Bytomiu.

Spowodowanie kolizji i jazda pod wpływem alkoholu to nie jedyne grzeszki, jakie zatrzymany miał na swoim sumieniu. Okazało się, że jest osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Miganie się od odpowiedzialności karnej nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Najbliższy czas spędzi w areszcie, a za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji grozi mu wysoka grzywna oraz kara 2 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek bytom

Bytom. Wypadek na ulicy Frenzla. Sprawca był nietrzeźwy

Policja

Tragedia w Stolarzowicach. Rodzinna awantura i śmierć

Pozar przy dworcu

Nocny pożar w pobliżu dworca

Amfetamina

Bytomianka ukrywała znaczne ilości narkotyków w mieszkaniu

Kieliszek i kluczyki

Jeździli na podwójnym gazie. Dostali poważne kary

Zaginęła 16 letnia Maria Ciureja

Zaginęła 16-letnia Maria Ciureja z Bytomia

Pożar dachu hali w Bytomiui

Pożar dachu hali przy ulicy Popiełuszki w Bytomiu