Miasto wydzierżawiło halę Warsztatów Naprawczych Górnośląskich Kolei Wąskotorowej. Powstało tam atelier artysty

Zapomniana kotlarnia, wchodząca w skład Warsztatów Naprawczych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych po ponad 3 latach intensywnych prac zyskała drugie życie. Dziś zamiast remontów ciężkich sprzętów przy ul. Brzezińskiej w Rozbarku - powstaje sztuka nowoczesna.

Fragment pracowni Rejnera

Remontu jednego z budynków na terenie zakładów naprawczych podjął się bytomski artysta Michał Rejner. Wcześniej twórca rezydował w przestrzeni Elektrociepłowni Szombierki, którą jednak musiał opuścić ze względu na zmiany właścicielskie nieruchomości. Nic więc dziwnego, że po pracowni w takim miejscu jego industrialna poprzeczka była postawiona bardzo wysoko...

Remontu się nie boję!

Takie stwierdzenie, nowemu dzierżawcy przyświecało od początku przygody na terenie Warsztatów Naprawczych GKW przy ulicy Brzezińskiej. Ponad 3 lata temu rozpoczął kapitalny remont jednej z hal. Pomijając wylewkę i ogrzewanie podłogowe, wszystkie inne prace, artysta wykonał sam lub z pomocą bliskich. Swoje postępy na relacjonował na specjalnie utworzonym profilu na Instagramie, dzięki czemu każdy mógł na bieżąco śledzić, jak zmienia się zabytkowy budynek. Teraz nowa pracownia oprócz wydzielonej do malowania obrazów strefy posiada także pokaźną przestrzeń, idealną do organizowania różnorodnych przedsięwzięć artystycznych.

Otwarcie z okazji urodzin miasta

Do bogatego harmonogramu imprez wpisanych w obchody 770-lecia Bytomia dołączyło także symboliczne otwarcie pracowni dla mieszkańców Bytomia (i nie tylko). To świetna okazja do zwiedzenia części Warszatatów Naprawczych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Usatysfakcjonowani będą także entuzjaści twórczości Michała Rejnera. Ponadto, w dniu otwarcia (21 czerwca 2024, godz. 15:00) zaplanowano także kilka występów. To grupa Strefa 51, Domix Beatbox Showcase, czy Tarnogórska Elektryczna Kapela Ludowa.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon