Miasto znajduje środki dla Szombierek Bytom

Niestety, klub z tych pieniędzy nie skorzysta. Przynajmniej na razie.

Bytomski2 gorecko

Na ostatnie sesji Rady Miasta zapadła uchwała dotycząca zmiany budżetu na 2013 rok, jednym z jej elementów było przesunięcie 250 tyś zł na sport. To w ramach tych środków „Szombierki” mogą się ubiegać o dofinansowanie. Niestety żeby móc składać wnioski o dofinansowanie, trzeba przedłożyć zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS i US. Obowiązek braku zaległości wymaga Minister pracy i polityki społecznej, który zawarł wytyczne w rozporządzeniu do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Klub z Szombierek ma niestety zaległości w płatnościach jeszcze z lat 90 co dyskwalifikuje go na samym początku.

Wygląda na to że wszystkie działania klubu GKS Szombierki Bytom były mocno nieprzemyślane. Starając się o stypendia i publikując list do prezydenta Bartyli władze klubu powinny zapoznać się ze stanem prawnym, a dopiero później kierować żądania do miasta.

Co dalej z finansowaniem bytomskiej GKS-y? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy rozważa się inne formy wsparcia dla klubu. Ale z tym przyjdzie poczekać do następnej sesji Rady Miasta.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski2 zarzad klubu1

Są zapewnienia że pieniądze dla „zielonych”...

Bytomski2 szomvsbart

GKS Szombierki vs Bartyla ciąg dalszy

Bytomski2 szomb bart

Damian Bartyla nie chce finansować piłkarskiego...

Byt szombierki bytom zegar

III liga: Szombierki gonią... czołówkę!

Byt szombierki bytom

III liga: Szombierki zatrzymały lidera!

Byt szombierki bytom

Piłka nożna: co słychać w Szombierkach?

Bytomski2 news przebudzenie gajtkowskiego

Pucharowe 5:1 dla Szombierek