Miasto

Współpraca z Atlasem


Bytomski Ośrodek Edukacji podpisał porozumienie z firmą Atlas Sp. z o.o. Od teraz będzie otrzymywał od niej materiały budowlane do zajęć praktycznych. Będą także szkolenia dla nauczycieli i uczniów oraz wsparcie w wyposażaniu pracowni szkolnych.

Reklama

Bytomski Ośrodek Edukacji (wcześniejsze Centrum Kształcenia Praktycznego) od 15 lat kształci młodzież i dorosłych w zakresie m.in. mechaniki, elektroniki czy budownictwa. Firma Atlas, z którą ośrodek podpisał porozumienie, bardzo chętnie angażuje się we współpracę ze szkołami i wspiera rozwój fachowców z branży budowlanej. Samo porozumienie ma jednak charakter formalny, bo instytucje współpracowały już od dawna. Korzyści z tego rodzaju działań odnoszą obie strony – szkoła otrzymuje od partnera bezpłatnie materiały (np. zaprawy, gładzie czy kleje), pozwalające na lepsze wykształcenie przyszłych fachowców, a firma może korzystać z zasobów szkoły.

- Porozumienie usystematyzowało nasze wspólne działania, bo trzeba zaznaczyć, że mamy już doświadczenie we współpracy z Atlasem. Firma korzystała z zaplecza dydaktycznego naszej placówki podczas szkoleń i prezentacji produktów budowlanych i najnowszych technologii stosowanych w tej dziedzinie – potwierdza wicedyrektor Bytomskiego Ośrodka Edukacji Monika Skorus.

Dalsza współpraca obejmie także bezpłatne szkolenia teoretyczno-praktyczne skierowane do uczniów oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu. Firma doposaży również pracownię budowlaną ośrodka w m.in. makiety konstrukcyjne i produktowe, plansze edukacyjne oraz narzędzia. Wszystko to pomoże uczniom być na bieżąco z nowościami w branży budowlanej.

- To ważne, by młodzi fachowcy znali nowe technologie. Im więcej będą wiedzieć, tym większe mają szanse na znalezienie pracy. Pierwsze szkolenia planowane są po feriach zimowych – dodaje wicedyrektor BOE.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.