Miasto

Ruszył przetarg na budowę Becetki


MZDiM ogłosił przetarg na budowę Bytomskiej Centralnej Trasy Północ-Południe. Będzie to największa inwestycja drogowa w naszym mieście w ciągu najbliższych lat.

Reklama

Becetka ma być nowym ciągiem drogi wojewódzkiej, która połączy ul. Strzelców Bytomskich, Łużycką, Wrocławską, Składową, Zabrzańską, Bernardyńską i Łagiewnicką, a także plac Wolskiego. W sumie skomunikuje ze sobą dwie Drogi Krajowe i jedną Drogę Wojewódzką. Jej powstanie ma znacznie ułatwić dojazd z Bytomia do Drogowej Trasy Średnicowej, zwiększyć dostępność terenów inwestycyjnych, w tym m.in. słynnej Elektrociepłowni Szombierki oraz zapewnić dodatkowe połączenie drogowe z planowanym centrum przesiadkowym na placu Wolskiego.

becetka orientacja m

Planowana trasa będzie miała 6,6 km długości. Powstanie droga jednojezdniowa, posiadająca po jednym pasie ruchu w obie strony, o szerokości 3,5 m każdy. Becetka będzie posiadać również półtorametrowe chodniki oraz dwukierunkowe ścieżki rowerowe o szerokości 2 m. Na trasie powstanie aż 11 rond, natomiast w rejonie ulic Wrocławskiej i Zabrzańskiej zostaną wybudowane dwupoziomowe węzły. Wykonawca będzie musiał również podjąć się przebudowy kolidującej infrastruktury kolejowej.

Termin składania ofert do przetargu wyznaczono na 20 czerwca. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, to budowa Becetki powinna ruszyć w połowie listopada tego roku. Inwestycja powinna zakończyć się do końca 2018 roku.

fot. MZDiM Bytom - wizualizacja wstępnej koncepcji Becetki

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.