Miasto

Tramwaj linii nr 30 już nie pojedzie. 49 będzie kursować rzadziej


Tramwaje Śląskie przygotowały dla bytomian przykrą niespodziankę. Od 1 sierpnia przestała kursować linia tramwajowa nr 30. Z kolei tramwaj linii nr 49 będzie miał ograniczoną liczbę kursów.

Reklama

Linia tramwajowa 30 od lat kursowała na trasie Bytom Plac Sikorskiego - Zabrze Biskupice. Mieszkańcy naszego miasta mogli nim podróżować do dzielnic Szombierki oraz Bobrek. Od 1 sierpnia tramwaj tej linii już nie jeździ, bo Tramwaje Śląskie postanowiły zawiesić jego funkcjonowanie.

Na tym jednak nie koniec zmian, które dotkną bytomian. Druga dotyczy linii numer 49, która od kilku lat wspierała popularną 19 na trasie Plac Sikorskiego - Stroszek Zajezdnia. Tramwaj ten miał za zadanie odciążać trasę, która często jest oblegana przez pasażerów.

Po zmianach w rozkładzie tramwaj nr 49 będzie jeździł tylko późnym popołudniem w godzinach 18:05, 19:35, 20:37 i 21:37 (godziny odjazdu z Placu Sikorskiego). Jedynie w soboty częstotliwość przejazdów będzie większa.

W ostatnich latach Tramwaje Śląskie zlikwidowały już kilka linii w naszym mieście. Od dawna nie kursuje linia numer 8, którą można było dojechać do Dąbrówki Wielkiej w Piekarach Śląskich. Dwa lata temu zlikwidowano linię numer 18, a przez pewien czas nie jeździły tramwaje numer 7. Na szczęście ostatnie z tych połączeń udało się reaktywować.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.