Miasto

ZUS wyprowadził się z Sądowej [ZDJĘCIA]


Biuro terenowe Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bytomiu rozpoczęło działalność w nowej lokalizacji. Biura przy ulicy Sądowej zostały zamknięte na cztery spusty.

Reklama

There are no images in the gallery.

ZUS zdecydował się przenieść swoją placówkę ze względu na wzrost liczby klientów, dla których w kamienicy naprzeciwko Aresztu Śledczego było już za ciasno. Na nowe biuro wybrano budynek po dawnych magazynach Ruchu przy ulicy Karola Miarki 8. Obiekt w ostatnim czasie przeszedł remont, w trakcie którego dostosowano go do potrzeb ZUS.

Nowe biuro jest dostępne dla osób niepełnosprawnych. Przed wejściem znajduje się pochylnia, za pomocą której mogą łatwo dostać się do środka, gdzie znajduje się duża sala obsługi. W starym budynku część spraw trzeba było załatwiać na piętrze, natomiast w nowym wszyscy klienci są obsługiwani na parterze.

Statystyki bytomskiego biura wskazują, że największą grupą jego klientów są seniorzy. Z tego względu w nowej siedzibie przy ul. Miarki zwiększono liczbę stanowisk świadczeniowych. Obecnie sprawy emerytalne prowadzi czterech doradców. Oprócz tego w sali obsługi jest też jedno stanowisko informacyjne z zakresu zasiłków oraz trzy stanowiska dla płatników składek.

Dużą zaletą nowej lokalizacji jest parking przylegający do budynku, z którego mogą korzystać klienci ZUS. Przy ul. Sądowej był duży problem ze znalezieniem miejsca, by zostawić samochód. Przy ul. Miarki nie powinno być z tym problemu.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.