Miasto

Zabytkowy tramwaj z Bytomia na biletach KZK GOP


Bytomianie znowu pokazali, że można na nich liczyć. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców naszego miasta zabytkowy tramwaj typu N znany z linii numer 38 pojawi się na nowych biletach KZK GOP.

Reklama

Wraz z nadejściem wiosny Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wystartowała z akcją "Bileciki do kontroli". Na Facebooku internauci wybierali symbole, które pojawią się na nowych biletach KZK GOP. W pierwszym etapie przedstawiono aż 41 propozycji, z których do finału dostało się dwunastu kandydatów.

W tej grupie znalazł się Bytom. Reprezentowany był przez zabytkowy tramwaj typu N, który bardzo dobrze znamy z linii numer 38, mającej swoją trasę na ulicy Piekarskiej. Na biletach mogło znaleźć się tylko sześć symboli, a walka trwała do samego końca. Bytomianie jednak nie zawiedli i nasza "bana" otrzymała na tyle dużo głosów, że zajęła trzecie miejsce. Poniżej możecie zobaczyć, jak będzie wyglądał bilet z naszym tramwajem.

Jakie inne symbole metropolii zobaczymy na biletach? To katowicki Spodek, Kopiec Wyzwolenia z Piekar Śląskich, Pałac Kultury Zagłębia z Dąbrowy Górniczej, pomnik Kiepury z Sosnowca oraz rynek i ratusz z Mikołowa.

Wszystkie zwycięskie propozycje pojawią się na biletach jednorazowych, które do sprzedaży trafią na początku lata.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.