Miasto

Kłęby dymu nad Bytomiem. Pali się składowisko aut w Radzionkowie


W czwartek rano mieszkańcy Bytomia widzieli unoszący się na niebie dym. Okazuje się, że wybuchł pożar w hali recyklingu samochodów w Radzionkowie.

Reklama

Wielkie kłęby dymu od rana są widoczne w Bytomiu. Pożar jednak nie wybuchł na terenie naszego miasta, a w sąsiednim Radzionkowie. Pali się hala recyklingu samochodów firmy Wtórmet, która znajduje się przy ulicy Nałkowskiej.

Sytuacja jest poważna, bo ogień zajął całą powierzchnię magazynu. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około godziny 6.30. Cały czas trwa akcja gaśnicza. - Pożarem objęta jest cała hala. Na obecną chwilę mamy zadysponowanych 11 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej - komentuje w Polsacie News dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Trwa walka, aby straty nie były większe. Istnieje ryzyko, że ogień przeniesie się na sąsiedni budynek administracyjny. W dodatku nieopodal jest baza paliw, ale strażacy zapewniają, że na razie nie ma powodów do obaw.

We Wtórmecie magazynowane są wraki samochodów. Hala ma 900 metrów kwadratowych, co powoduje, że ugaszenie pożaru nie nastąpi zbyt szybko.

fot. Aleksandra Jasiewicz

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.