Miasto

Szombierki będą mieć nowy market


Przy ulicy Zabrzańskiej ruszyła budowa nowego pawilonu handlowo-usługowego. Obiekt powstanie w sąsiedztwie sklepu sieci Intermarché.

Reklama

Główna ulica Szombierek jest często nazywana Marketstrasse ze względu na to, że znajduje się tam największe w mieście nagromadzenie dużych sklepów. W pobliżu każdego przystanku tramwajowego mieści się przynajmniej jeden market. Jednak w ostatnich miesiącach sieć Tesco uznała swój sklep w Szombierkach za nierentowny i zdecydowała się go zamknąć. Przed kilkoma dniami usunięto z hali symbole sieci, a firma przystąpiła do poszukiwań inwestorów, którzy odkupią nieruchomości w Bytomiu i innych miastach, gdzie Tesco zlikwidowało swoje markety.

W międzyczasie przy ul. Zabrzańskiej ruszyła budowa kolejnego sklepu wielkopowierzchniowego. Prace prowadzi spółka AGC Bytom, inwestor pobliskiego osiedla Srebrne Stawy. Nowy budynek handlowo-usługowy powstaje tuż obok sklepu Intermarché. Naszej redakcji udało się potwierdzić, że będzie w nim działać supermarket budowlany marki Bricomarché. Jego powierzchnia handlowa ma wynosić około 2000 m2, natomiast otwarcie jest planowane na koniec przyszłego roku.

Bricomarche to sieć supermarketów typu "dom i ogród". W zależności od sezonu oferuje swoim klientom od 15 000 do 30 000 produktów, które dostępne są w czterech głównych działach: budowlanym, dekoracyjnym, artykułów do majsterkowania oraz ogrodniczym. W ofercie sklepu znajdują się także dodatkowe usługi, takie jak oprawa obrazów, transport zakupionych towarów czy cięcie drewna. Obecnie w Polsce działaja 154 obiekty Bricomarché - najbliższe z nich znajdują się w Piekarach Śląskich, Świętochłowicach i Siemianowicach Śląskich.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.