Miasto

Stacja widmo zamieniła się w Biedronkę


Przez długie lata przy ul. Strzelców Bytomskich straszyła opuszczona stacja benzynowa. Dziś to już historia. W jej miejscu właśnie został otwarty kolejny sklep Biedronki w naszym mieście.

Reklama

W Bytomiu są takie miejsca, gdzie występowało duże nagromadzenie stacji benzynowych. Jednym z nich jest odcinek ulicy Strzelców Bytomskich pomiędzy ul. Cegielnianą a Odrzańską. Dziś działają tam dwie stacje, ale jeszcze jakiś czas temu była tam trzecia. Wszystkie stały niemalże jedna za drugą, jednak od dawna stacja pomiędzy BP a Lotosem nie obsługiwała już żadnych kierowców.

Przez lata stacja przy ul. Strzelców Bytomskich była, aż wreszcie w tym roku jej teren został ogrodzony i rozpoczęła się przebudowa. Rozebrano wiaty przykrywające dystrybutory, a pawilon sklepowy rozbudowano kilkukrotnie powiększając jego powierzchnię.

Inwestycja dobiegła końca i dziś oficjalnie otwarto w miejscu dawnej stacji czternasty sklep sieci Biedronka w Bytomiu. W porównaniu do innych marketów spod znaku uśmiechniętego owada ten został zaprojektowany w nowej stylistyce. Jego elewacja nie jest żółta, lecz szara, natomiast dach jest płaski a nie dwuspadowy. Całość wygląda bardziej nowocześnie, niż inne starsze obiekty sieci.

Biedronka przy ul. Strzelców Bytomskich 40 będzie otwarta od poniedziałku do czwartku w godzinach od 6:30 do 22:00, w piątki i soboty od 7:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 8:00 do 21:00.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (14 replies).

majeranek Avatar
majeranek odpowiedział w temacie: #182914 2019/01/05 08:22
Jednym słowem: wąskie tory w liczbie aż 4 sprawiają, że teoretycznie obiekt ma pojemność 20 osób (z komfortem) + ci z brodzika. Tak, naprawdę nie potrzeba nam nowego basenu, bo już mamy obiekt na poziomie europejskim.
Ba, ma nawet zjeżdżalnię.
przemo77 Avatar
przemo77 odpowiedział w temacie: #182912 2019/01/04 19:20

Myś napisał: Na basenie przy Parkowej bywam kilka razy w tygodniu i jakoś nie widzę tam tłumów bytomian, odsyłanych z kwitkiem, bo nie mogą skorzystać.

No i może w tym problem, że nikt nie odsyła z kwitkiem, ja zrezygnowałem z naszego basenu bo zawsze było przynajmniej po 4-5 osób na tor plus najczęściej jakaś rezerwacja toru dla Delfinka czy innej szkoły, dla mnie żadna przyjemność zapłacić za możliwość obijania się łokciami z kilkoma innymi osobami, szkoda bo do naszego miejskiego mam krótki spacerek, a tak jeżdżę autem poza Bytom
Naimad Avatar
Naimad odpowiedział w temacie: #182911 2019/01/04 18:21
Regularnie co weekend jestem na basenie z dziećmi i nigdy nie spotkałem się z pustkami. Standardem są dwie, trzy osoby na tor.
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #182910 2019/01/04 17:49
Tyle luzu jest,że dziennie 2 h po zamknięciu basen użytkują go :WOPR,WTS i Aqua Aerobic.A w niedziele 2 h na torze siedzą płetwonurki.Pusty basen.
majeranek Avatar
majeranek odpowiedział w temacie: #182909 2019/01/04 16:55
Oj, Myś, rzadko bywasz na basenie...
5 torów, z czego jeden wypłycony. Nie licząc tego, że codziennie do 10.00 jest zamknięte, to np. o 14: na dwóch turach jest szkoła SMS i jak później przyjdzie jeszcze jakaś grupa, to publiczności zostaje tor + płytki. Luks. Alternatywa: dziwny, ciemny i stary basen na Chorzowskiej.
A "kilka" basenów w szkołach to aż... 2. Plus 3 zamknięte. Szał.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.