Miasto

Będą strzelać w lesie


Ponownie ostrzegamy - w Bytomiu znów odbędzie się polowanie. W jego trakcie dla własnego bezpieczeństwa lepiej unikać wchodzenia do lasu.

Reklama

W sobotę, 5 stycznia ma odbyć się kolejne z serii polowań w kompleksie leśnym na północy Bytomia. Tym razem obejmie ono Łowisko nr 1 i 2 na południe od ul. Długiej w Tarnowskich Górach z wyłączeniem Rezerwatu "Segiet" do ul. Suchogórskiej w Bytomiu. Kontrolowany odstrzał dzików przeprowadzi Koło Łowieckie "Orzeł" Tarnowskie Góry. Polowanie zaplanowano na godziny 8:00 - 14:00.

Urząd Miejski w Bytomiu zaleca, by mieszkańcy ze względów bezpieczeństwa nie wchodzili w tym czasie do lasu i nie spacerowali w rejonie łowiska.

Mieszkańcy Suchej Góry stworzyli petycję w sprawie odłowienia dzików, w której napisali: Zwierzęta te codziennie podchodzą pod nasze domy, a nawet przedzierają się przez ogrodzenia i ryją ziemię na naszych posesjach(...) Zagrożone jest nasze bezpieczeństwo. Boimy się wychodzić z domu, bo po ulicach spacerują dziki. Z podobnymi problemami od dawna spotykają się też miechowiczanie, gdzie autostrada przecięła na pół tamtejszy las oraz mieszkańcy Stolarzowic, Górnik, Stroszka, Łagiewnik i Rozbarku.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.