Miasto

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych


Naprawiono tzw. "kocie oczka" na kilku przejściach dla pieszych w naszym mieście. Z pozoru drobnostka na pewno wpłynie na bezpieczeństwo pieszych.

Reklama

W ostatnich tygodniach często informowaliśmy o wypadkach na przejściach dla pieszych. Najczęściej dochodziło do nich po zmroku. Większość przejść nie jest oświetlona, a nieostrożność kierowcy oraz pieszego może doprowadzić do tragedii.

W ubiegłym roku wyposażono cztery przejścia dla pieszych w dodatkowe oświetlenie. Przed nimi zamontowano także tzw. "kocie oczka", czyli mrugające światełka, które informują kierowcę o obecności takiego przejścia. Wada konstrukcyjna jednak sprawiła, że to rozwiązanie było bardzo awaryjne.

Firma, która instalowała oświetlenie, dokonała napraw w ramach gwarancji. Teraz przejścia są bardziej bezpieczne dla pieszych. Kierowcy i piesi jednak nie mogą zapominać, że zawsze trzeba zachować szczególną ostrożność w takich miejscach.

Doświetlone przejścia dla pieszych znajdują się przy ulicy Wrocławskiej (przy Bytom Square), skrzyżowaniu Strzelców Bytomskich z Jaskółki, Zabrzańskiej ze Skromną oraz Zabrzańskiej w okolicy komisariatu. Montaż kosztował 137 tys. zł.

fot. MZDiM Bytom

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (3 replies).

marcinen Avatar
marcinen odpowiedział w temacie: #184106 2019/03/26 20:57
jak w ogóle miasto może się szczycić 3 doświetlonymi przejściami dla pieszych?? to jest co najmniej wstyd!!! obok w Rudzie Śląskiej 3 to zostały niedoświetlone a wszystkie inne na głównych arteriach miasta i w newralgicznych miejscach mają porządne doświetlenie już od dwóch lat!! a u nas wielce 3 przejścia zrobili to jest wstyd, żeby w ogóle o tym pisać.
Dariusz Avatar
Dariusz odpowiedział w temacie: #184099 2019/03/26 18:10
Do puki kierowcy nie zmienią swojego stylu jazdy to takie świecidełka można uznać za ciekawostkę..
Rafał Avatar
Rafał odpowiedział w temacie: #184081 2019/03/25 19:12
No dobra a co z przejściami na ul.Witczaka ?
W ub. roku śmiertelne potrącenie na przejściu przy Staffa...
Tą ulicę przemierza sporo samochodów jadących do Sandomierskiej lub Kędzierzyńskiej.

Reklama: