Miasto

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych


Naprawiono tzw. "kocie oczka" na kilku przejściach dla pieszych w naszym mieście. Z pozoru drobnostka na pewno wpłynie na bezpieczeństwo pieszych.

Reklama

W ostatnich tygodniach często informowaliśmy o wypadkach na przejściach dla pieszych. Najczęściej dochodziło do nich po zmroku. Większość przejść nie jest oświetlona, a nieostrożność kierowcy oraz pieszego może doprowadzić do tragedii.

W ubiegłym roku wyposażono cztery przejścia dla pieszych w dodatkowe oświetlenie. Przed nimi zamontowano także tzw. "kocie oczka", czyli mrugające światełka, które informują kierowcę o obecności takiego przejścia. Wada konstrukcyjna jednak sprawiła, że to rozwiązanie było bardzo awaryjne.

Firma, która instalowała oświetlenie, dokonała napraw w ramach gwarancji. Teraz przejścia są bardziej bezpieczne dla pieszych. Kierowcy i piesi jednak nie mogą zapominać, że zawsze trzeba zachować szczególną ostrożność w takich miejscach.

Doświetlone przejścia dla pieszych znajdują się przy ulicy Wrocławskiej (przy Bytom Square), skrzyżowaniu Strzelców Bytomskich z Jaskółki, Zabrzańskiej ze Skromną oraz Zabrzańskiej w okolicy komisariatu. Montaż kosztował 137 tys. zł.

fot. MZDiM Bytom

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.