Miasto

Zmiany na ulicy Karola Miarki. Ograniczenia prędkości i miejsca dla policji


Wprowadzone zmiany mają zwiększyć bezpieczeństwo na ulicy Karola Miarki. Kierowcy powinni zapoznać się z nowymi ograniczeniami prędkości.

Reklama

Codziennie ulicą Karola Miarki przemieszcza się tysiące samochodów. Niestety, nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów. Wielokrotnie na istniejących tam przejściach dla pieszych dochodziło do groźnych wypadków. Mieszkańcy, ale także policjanci od dawna zwracali na to uwagę.

Sprawą zajęła się Komisja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która działa w Urzędzie Miejskim. Za tym pójdą teraz czyny. W celu zwiększenia bezpieczeństwa zamontowano trzy znaki z ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Znajdują się przy Centrum Integracji Społecznej, skrzyżowaniu Miarki z Zamenhofa oraz przy rozjeździe w kierunku Krakowa i Katowic.

To nie wszystko, bo na prośbę policji wytyczono miejsca, w których patrole drogówki będą mogły prowadzić kontrole prędkości. Trzeba zatem mieć się na baczności.

Co ciekawe, niebawem może pojawić się kolejny bat na kierowców. Niedawno Główny Inspektorat Transportu Drogowego przychylił się do wniosku o umiejscowienie na ul. Miarki fotoradaru, o czym informowaliśmy TUTAJ.

fot. Urząd Miasta/Grzegorz Goik

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

olowpb Avatar
olowpb odpowiedział w temacie: #185111 2019/07/05 16:53
Przecież miejsca tych trzech ograniczeń do 40km/h są już od sporego czasu więc nius w gruncie rzeczy naciągany.
Tutaj za to informacja źródłowa: www.mzdim.bytom.pl/index.php/609-ostrzeg...oga-z-gazu-na-miarki

Posiedzenie KBRD dotyczyło wyznaczenia miejsc dla policji a nie wprowadzenia ograniczenia do 40 km/h które już tam są.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.