Miasto

Bytomskie lecznice otrzymają nowy sprzęt


Dwa bytomskie szpitale zyskają wideokolonoskopy i aparat do znieczulenia ogólnego. Zarząd województwa śląskiego w połowie czerwca podjął uchwały w tej sprawie.

Reklama

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 4 w Bytomiu niebawem wzbogaci się o nowy sprzęt. Zgodnie z uchwałą przyjętą 14 czerwca przez zarząd województwa śląskiego, placówka otrzyma dofinansowanie na zakup dwóch wideokolonoskopów. Urządzenia te pozwalają na rozpoznawanie i leczenie patologii jelita grubego. Dzięki nim możliwe jest np. wykrycie polipów, a także ich usunięcie czy znalezienie nowotworów, a także diagnostyka zapaleń jelita. Zgodnie z umową województwo zobowiązało się przekazać WSS nr 4 dotację celową wynoszącą maksymalnie 378 876 zł.

Wsparcie finansowe otrzyma też Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu. Zostanie ono przeznaczona na dofinansowanie zakupu aparatu do znieczulenia ogólnego, który znajdzie się na wyposażeniu bloku operacyjnego oddziałów zabiegowych bytomskiej lecznicy. Dotacja wyniesie ok. 128 tys. zł.

Kiedy nowy sprzęt trafi do bytomskich szpitali? Tego jeszcze nie wiadomo. Wspomniane wyżej placówki muszą najpierw rozpisać przetarg na zakup potrzebnych urządzeń.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.