Miasto

Podwójne roczniki wchodzą do szkół. Czy starczy miejsc w Bytomiu?


Szkoły wybrane! 16 lipca absolwenci podstawówek i gimnazjów w województwie śląskim poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. Nie wszyscy rozpoczną naukę w wymarzonej placówce. A jak jest w Bytomiu?

Reklama

Od miesięcy polscy uczniowie żyli w strachu, że nie dostaną się do wybranej szkoły średniej. Powodem jest kwestia podwójnego rocznika. Oznacza to, że w czerwcu szkołę zakończyli zarówno absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum, jak i ci finalizujący naukę w 8-klasowej szkole podstawowej. I faktycznie, w wielu dużych miastach pojawił się problem z miejscami w tych najbardziej elitarnych placówkach. W województwie śląskim jest w tym roku 79 tys. 186 absolwentów, a przygotowano dla nich aż 91 tys. 491 miejsc. W Bytomiu problemu nie stwierdzono. Czy jednak wszyscy dostali się do wymarzonych szkół? Niekoniecznie.

- Bytom przygotował dla absolwentów podstawówek i gimnazjów prawie 2 700 miejsc we wszystkich typach szkół. 2 243 kandydatów zakwalifikowało się do wybranych przez siebie placówek - podkreśla Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy bytomskiego magistratu.

Bytomscy uczniowie mogli złożyć swoje papiery do trzech różnych szkół średnich, a w nich do dowolnej liczby oddziałów. Jakie są wyniki naboru? - Rekrutacja w bytomskich szkołach przebiega bez problemów. Są jeszcze wolne miejsca w niektórych placówkach - mówi Barbara Freier Pniok, naczelnik Wydziału Edukacji UM.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.