Miasto

ALERT RCB w Bytomiu: możliwe burze z gradem


Rządowe Centrum Bezpieczeństwa znów ostrzega. Na naszym terenie znów mogą wystąpić intensywne opady deszczu. Czekają nas kolejne podtopienia w Bytomiu?

Reklama

Mieszkańcy Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego dzisiejszego przedpołudnia otrzymali na swoje telefony komunikat o zagrożeniu w dniu 28 lipca. Alert RCB informuje, że są prognozowane na dziś burze z gradem i intensywne opady deszczu.

- Możliwe lokalne podtopienia oraz przerwy w dostawie prądu - czytamy w komunikacie.

Wczoraj nad Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią przeszła potężna nawałnica. W jej wyniku został zalany m.in. tunel pod katowickim rondem. W Bytomiu opady były nieco mniejsze, aczkolwiek i tak doprowadziły do powstania wielu zalewisk. Po raz kolejny kanalizacja deszczowa na ul. Piłsudskiego nie zdołała odebrać tak dużej ilości wody, przez co odcinek pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Piłsudskiego i Chrobrego znalazł się pod wodą. Do akcji musiała wejść Straż Pożarna. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.