Miasto

Naukowcy z AGH w Krakowie pomogą w przeprowadzeniu rewitalizacji Bytomia


Bytom będzie współpracował z Krakowem. 8 stycznia doszło do podpisania porozumienia o współpracy naukowo-badawczej pomiędzy naszym miastem a władzami Akademii Górniczo-Hutniczej. Naukowcy pomogą uporać się z rewitalizacją.

Reklama

Wspomniany dokument sygnowali prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, prorektor ds. współpracy prof. dr hab. inż. Jerzy Lis oraz prof dr. hab. inż. Marek Cała, dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej. Kooperacja miasta z jednostką naukową będzie polegała na prowadzeniu wspólnych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych w obszarze zrównoważonego rozwoju Bytomia, ochrony jego środowiska i zasobów materialnych.

Bytom jest jednym z miast, które najsilniej dotknęły zmiany związane z transformacją gospodarczo-energetyczną oraz restrukturyzacją górnictwa. - Górnictwo odcisnęło piętno w tym mieście, ale jestem przekonany, że tak jak niegdyś AGH prowadziła szereg badań nad udoskonaleniem górnictwa, tak teraz, kiedy musimy znaleźć dla Bytomia nową drogę, uczelnia będzie miała swój wkład w czynnym procesie rewitalizacji naszego miasta – podkreślił prezydent Mariusz Wołosz.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.