Miasto

Naukowcy z AGH w Krakowie pomogą w przeprowadzeniu rewitalizacji Bytomia


Bytom będzie współpracował z Krakowem. 8 stycznia doszło do podpisania porozumienia o współpracy naukowo-badawczej pomiędzy naszym miastem a władzami Akademii Górniczo-Hutniczej. Naukowcy pomogą uporać się z rewitalizacją.

Reklama

Wspomniany dokument sygnowali prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, prorektor ds. współpracy prof. dr hab. inż. Jerzy Lis oraz prof dr. hab. inż. Marek Cała, dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej. Kooperacja miasta z jednostką naukową będzie polegała na prowadzeniu wspólnych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych w obszarze zrównoważonego rozwoju Bytomia, ochrony jego środowiska i zasobów materialnych.

Bytom jest jednym z miast, które najsilniej dotknęły zmiany związane z transformacją gospodarczo-energetyczną oraz restrukturyzacją górnictwa. - Górnictwo odcisnęło piętno w tym mieście, ale jestem przekonany, że tak jak niegdyś AGH prowadziła szereg badań nad udoskonaleniem górnictwa, tak teraz, kiedy musimy znaleźć dla Bytomia nową drogę, uczelnia będzie miała swój wkład w czynnym procesie rewitalizacji naszego miasta – podkreślił prezydent Mariusz Wołosz.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (4 replies).

Kris Beskidzki  Avatar
Kris Beskidzki odpowiedział w temacie: #188365 2020/01/10 18:21
Ciekawe czy za darmo? ;)
Bogin Avatar
Bogin odpowiedział w temacie: #188364 2020/01/10 18:01
Passphrase - widocznie ten "komitet" jak już zjadł ciasteczka i wypił herbatę, doznał olśnienia i wskazał na najlepsze rozwiązanie - trza zapytać naukowców z AGH.
Tak to było bardzo potrzebne.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #188362 2020/01/10 16:59
Kolejny krok latwo przewidziec...to podpisanie umowy z NASA.
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #188354 2020/01/10 13:46
Nie tak dawno była tutaj relacja z jakiejś kursokonferencji (wyśmiana oczywiście przeze mnie), w której to uczestniczyli znamienici fachowcy - Koj, Wójcik i jeszcze jeden były prezydent miasta, na której to radzili jak uporac się z rewitalizacją. Nazywało się to chyba społeczny komitet czy jakoś tak. Tak jak przewidywałem nie tylko ja, posiedzieli, wypili herbatke, zjedli ciastka i rozeszli się w poczuciu swojej zajebistości i wiedzy na tematy wszelakie. Teraz widze ze zaprzęgnięto naukowców. Ok, z tym się mogę zgodzić ze do tego potrzebni są fachowcy. Ale co w takim układzie z tym komitetem, samorozwiązał się, sztandar wyprowadzono czy jak ? Ojców sukcesu widać będzie wielu, oby tylko sukces był, póki co efekty pracy tych setek fachmanów są żadne. Poza skonsumowanymi na te spotkania środkami. Fakt, nie płacą ze swoich więc mają to w dupie. Banda chu*a.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.