Miasto

Zmiany w komunikacji miejskiej. Podniesiono limit pasażerów w pojazdach


Od poniedziałku, 18 maja, w życie wchodzą kolejne zmiany związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej. Ma to związek z przejściem Polski do trzeciej fazy odmrażania gospodarki.

Reklama

Jak wskazuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, od dziś limit miejsc w pojazdach zostaje podniesiony do 30% wszystkich miejsc (stojących i siedzących), przy czym połowa miejsc siedzących nadal musi pozostać wolna. Pasażerowie będą informowani o liczbie dostępnych miejsc, ponieważ ta znajduje się na drzwiach pojazdu.

Podczas podróży należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległość od pozostałych pasażerów oraz podróżowaniu z zakrytymi ustami i nosem. Przystanki na żądanie nadal będą obsługiwane jako stałe, a przy każdym przystanku drzwi do pojazdu otwiera kierowca. Nie ma zatem konieczności używania przycisków przy drzwiach.

Dodatkowo, operatorzy zostali zobowiązani do odblokowania okien w przestrzeni pasażerskiej, a w pojazdach wydzielono strefy ograniczonego dostępu i wyłączono pierwsze drzwi pojazdu. W czasie pandemii kierowcy nie sprzedają biletów. Te należy zakupić przed wejściem do pojazdu lub korzystać z karty ŚKUP, bądź z biletu elektronicznego. W upalne dni podróż nie będzie należała do najprzyjemniejszych, bowiem zalecono wyłączenie wszelkich nawiewów, czyli klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania w pojazdach.

Uwaga! ZTM precyzuje, że w przypadku, gdy w pojeździe znajduje się maksymalna liczba pasażerów, a na przystanku nikt nie wysiada kierowca może pominąć obsługę przystanku.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.