Miasto

W poniedziałek rusza remont Zabrzańskiej. Jak ominąć korek? [VIDEO]


Przez około dwa tygodnie ruch na ulicy Zabrzańskiej ma się odbywać tylko po jednym pasie. Z całą pewnością będą się tam robić korki. Jeden z internautów postanowił zaprezentować innym kierowcom możliwy objazd.

Reklama

W piątek informowaliśmy o planowanym rozpoczęciu remontu odcinka ul. Zabrzańskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Małgorzatki oraz Wyzwolenia. Prace mają ruszyć 20 lipca i nie powinny potrwać dłużej, niż dwa tygodnie. Roboty wpierw będą prowadzone na jednym pasie, a później zostaną przerzucone na drugi. Już teraz na tym fragmencie Zabrzańskiej tworzą się korki w godzinach szczytu, dlatego można się spodziewać, że remont wywoła jeszcze większe zatory na drodze.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wyznaczył objazd z Szombierek do Śródmieścia przez Bobrek oraz Karb ulicami Konstytucji i Wrocławską (lub Obwodnicą Północną dla ciężarówek). Użytkownik portalu YouTube o pseudonimie elot360 zaproponował natomiast alternatywną trasę. Prowadzi ona prze Kolonię Zgorzelec i Łagiewniki ulicami Frycza-Modrzewskiego, Młyn Szombierski, Kolonia Zygmunt, Ostatnią, Świętochłowicką i Łagiewnicką. Przejazd przy małym natężeniu ruchu trwa około 10 minut, lecz w godzinach szczytu będzie trzeba swoje odstać na końcu ul. Łagiewnickiej na Zamłyniu (podobnie będzie na objeździe rekomendowanym przez MZDiM, gdzie korki robią się na skrzyżowaniu Konstytucji i Wrocławskiej).

Alternatywny objazd dokładnie przedstawia film nagrany przez elota360. Można go zobaczyć poniżej:

- Domyślam się że wielu lokalsów jak najbardziej zna tą trasę, mam nadzieję jednak że film ten trafi również do osób które nie miały okazji z tej drogi korzystać - napisał elot360 w opisie filmu na YouTube.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.