Miasto

Obostrzenia wykańczają biznes w Bytomiu. Restauracja Klimat kończy działalność


Bytomscy przedsiębiorcy przez ostatnie miesiące dzielnie stawiali czoła ograniczeniom, jakie wprowadzono z powodu pandemii koronawirusa. Niestety powoli tracą już siły, by walczyć o przetrwanie na rynku.

Reklama

Niedawno informowaliśmy o problemach sieci Fitness World, która dopiero co otworzyła w Szombierkach swój klub, a już po dwóch tygodniach musiała go zamknąć. Teraz dobiegają do nas niepokojące sygnały z bytomskiej gastronomii. We wtorek Restauracja Klimat poinformowała na swojej stronie na Facebooku, że grudzień będzie ostatnim miesiącem jej działalności.

- Informujemy, że będziemy cieszyć Państwa podniebienia przez ostatnie 30 dni. Dziękujemy, że z nami byliście przez te wszystkie lata - brzmi treść ogłoszenia na FB.

Klimat będzie serwować dania na wynos i w dowozie jeszcze tylko do 23 grudnia. Od tegorocznej Wigilii Bożego Narodzenia tamtejsza kuchnia będzie już zamknięta.

Restauracja przy ul. Józefczaka istniała nieco ponad pięć lat. Jest znana z klasycznych wnętrz, których wyróżnikiem jest czerwona cegła i wielkoformatowe reprodukcje przedwojennego Bytomia. W menu znajdują się dania kuchni międzynarodowej, śląskie potrawy regionalne oraz niespodzianki szefa kuchni, przygotowywane od podstaw, na bazie naturalnych i świeżych produktów.

Gastronomia w Polsce będzie zamknięta co najmniej do 27 grudnia

Klimat może nie być jedynym lokalem gastronomicznym, który zniknie z mapy Bytomia. Zgodnie z obecnie obowiązującym rozporządzeniem restauracje, puby i bary pozostaną zamknięte do 27 grudnia. Bytomscy restauratorzy podejrzewają jednak, że rząd po raz kolejny przedłuży obostrzenia dotyczące ich branży i dopiero na wiosnę klienci będą mogli znów zasiąść przy stolikach. W tej chwili dopuszczone jest jedynie wydawanie posiłków na wynos lub w dowozie, dlatego jeśli chcemy, aby tutejsze knajpki przetrwały 2020 rok, to zamawiajmy jedzenie do domu, czy pracy.

#WspierajGastronomie #MyWosWyNos

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone