Michał Staniszewski: 4 czerwca, czyli wielka mobilizacja

Pół miliona Polek i Polaków, w tym bytomianie, wzięło udział w niedzielnym marszu, którego inicjatorem był przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Tak dużego tłumu Warszawa nie widziała od wielu lat, ludzi, którzy przyjechali do stolicy z różnych stron naszego kraju zamanifestować sprzeciw wobec polityki partii rządzącej. Chcemy Polski wolnej, praworządnej, bezpiecznej, uczciwej, czystej i zielonej – mówił w trakcie swojego wystąpienia Donald Tusk.

Staniszewski 4 maja

Oczywiście w imię kolejnego podziału ekipa PiS, z premierem Morawieckim na czele, umniejsza znaczenie marszu oraz liczbę uczestników wskazując, że byli to głównie działacze samorządowi i partyjni. Okazuje się jednak, że można manifestować pokojowo, nie fruwają kostki brukowe, nie palą się mieszkania i wozy transmisyjne, a także nie cierpi żaden Empik. W niedzielę widzieliśmy Polskę uśmiechniętą, Polskę chcącą być w Unii Europejskiej i która ma już dość rządów Jarosława Kaczyńskiego.

W ostatnim tygodniu PiS robił wszystko, żeby zachęcić Polaków do udziału w marszu. Wystarczy wspomnieć o podpisie prezydenta Andrzeja Dudy pod niekonstytucyjną ustawą, którą po kilku dniach sam zakwestionował. Lex Tusk, czyli taki para sąd, który może bez żadnych konsekwencji oskarżyć każdego o bycie „ruskim agentem”, zmobilizował nawet Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza do wzięcia udziału w marszu. W niedzielę wykonaliśmy pierwszy mały krok, niezwykle istotny, ale najważniejsze przed nami – jestem przekonany, że jesienią wygra Platforma Obywatelska!

dr inż. Michał Staniszewski
przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu,
przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bytomiu,
adiunkt, przedsiębiorca

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon