Mieszkańcy Bytomia mogą już odbierać węgiel zakupiony po preferencyjnej cenie

Mieszkańcy, którym przyznano środki finansowe w ramach dodatku węglowego, mogą starać się o zakup towaru po preferencyjnej cenie. Wnioski w tej sprawie rozpatruje MOPR w Bytomiu. Pierwsi uprawnieni, mogą już odbierać zakupione paliwo stałe.

fot. pixabay.com
Węgiel

Węgiel od gminy po preferencyjnej cenie kosztuje 1900 złotych brutto za tonę. W pierwszej turze, miasto zamówiło 700 ton towaru dla mieszkańców (kostka, ekogroszek i orzech). Od 28 listopada, węgiel można odbierać na terenie KWK Bobrek-Piekary, przy ul. Konstytucji 76.

Cała procedura odbywa się przy pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. OD 24 listopada, pierwsi mieszkańcy, których wnioski zostały już pozytywnie rozpatrzone, mogli dokonywać płatności za paliwo stałe.

- Węgiel może zakupić każdy mieszkaniec, który miał uprawnienia do dodatku węglowego. My wydajemy stosowne dokumenty do zakupu węgla, mieszkańcy udają się do kasy MOPR przy ul. Strzelców Bytomskich 16. Po dokonaniu zapłaty w kasie, otrzymują fakturę. Jest także umawiany termin odbioru węgla - informuje Magdalena Moskwa, zastępca dyrektora MOPR.

Mieszkańcy będą odbierać węgiel od poniedziałku do piątku. Każdego dnia, przewidywane jest wydawanie towaru dla maksymalnie 25 osób. Co ważne, transport otrzymanego węgla odbywa się we własnym zakresie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...