Mieszkańcy wysprzątają Bytom na cacy. Akcja odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi

22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi, z tej okazji miasto Bytom dołącza się do obchodów akcji. Podobnie jak w 2022 roku mieszkańcy miasta mają możliwość udziału w sprzątaniu Bytomia. Wydarzenie będzie trwało dwa dni.

UM w Bytomiu
Sprzątanie Bytomia Dzień Ziemi 2023

Od 17 do 21 kwietnia mieszkańcy miasta mogą zgłaszać się do tegorocznej akcji sprzątania Bytomia. Wydarzenie organizowane jest w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia. Wolontariusze otrzymają ochronne rękawiczki oraz worki na śmieci. Wiosenne sprzątanie w Bytomiu zaplanowane jest na przedostatni weekend kwietnia - 22 i 23 kwietnia 2023 roku. Warto podkreślić, że miasto po raz kolejny dołącza do akcji sprzątania ziemi.

- Prowadzone od kilku lat akcje społeczne, podczas których wspólnie sprzątaliśmy nasze miasto pokazały, że nie ma naszej zgody na zaśmiecanie Bytomia. Zachęcam do udziału w tej inicjatywie, zaangażowania znajomych i sąsiadów. Razem możemy więcej, co już nie raz udowodniliśmy - wyjaśnia prezydent miasta Mariusz Wołosz.

Szczegóły dotyczące tegorocznej akcji sprzątania ziemi

W tym roku osoby chętne, które zgłoszą swój udział w inicjatywie będą sprzątać miasto 22 i 23 kwietnia. Należy wypełnić formularz i wysłać go mailowo na adres aso@um.bytom.pl (skan lub zdjęcie) bądź złożyć go osobiście w Referacie Gospodarki Odpadami (pokój 318, II piętro) przy Parkowej 2 w godzinach 7:30 do 15:00. Podczas dokonywania zgłoszenia osobiście, można od razu pobrać rękawiczki i worki. Informacje o szczegółach akcji można uzyskać pod nr tel.: +48 32 786 83 18. Link do formularza jest dostępny tutaj.

W formularzu należy wskazać liczbę osób, które będą brały udział w akcji oraz proponowane tereny do uporządkowania. Konieczne jest wpisanie miejsca gromadzenia worków z zebranymi odpadami (odpady muszą być posegregowane na frakcje). Na podstawie tych danych po akcji (24 kwietnia) firma odpowiedzialna za odbiór odpadów pozbiera przygotowane worki ze śmieciami.

Subotnik w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Uchodźcy dziękują bytomianom za gościnę. W podzięce posprzątali miasto

Autor: Daniel Lekszycki

01/05/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon