Mieszkańcy wysprzątają Bytom na cacy. Akcja odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi

22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi, z tej okazji miasto Bytom dołącza się do obchodów akcji. Podobnie jak w 2022 roku mieszkańcy miasta mają możliwość udziału w sprzątaniu Bytomia. Wydarzenie będzie trwało dwa dni.

UM w Bytomiu
Sprzątanie Bytomia Dzień Ziemi 2023

Od 17 do 21 kwietnia mieszkańcy miasta mogą zgłaszać się do tegorocznej akcji sprzątania Bytomia. Wydarzenie organizowane jest w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia. Wolontariusze otrzymają ochronne rękawiczki oraz worki na śmieci. Wiosenne sprzątanie w Bytomiu zaplanowane jest na przedostatni weekend kwietnia - 22 i 23 kwietnia 2023 roku. Warto podkreślić, że miasto po raz kolejny dołącza do akcji sprzątania ziemi.

- Prowadzone od kilku lat akcje społeczne, podczas których wspólnie sprzątaliśmy nasze miasto pokazały, że nie ma naszej zgody na zaśmiecanie Bytomia. Zachęcam do udziału w tej inicjatywie, zaangażowania znajomych i sąsiadów. Razem możemy więcej, co już nie raz udowodniliśmy - wyjaśnia prezydent miasta Mariusz Wołosz.

Szczegóły dotyczące tegorocznej akcji sprzątania ziemi

W tym roku osoby chętne, które zgłoszą swój udział w inicjatywie będą sprzątać miasto 22 i 23 kwietnia. Należy wypełnić formularz i wysłać go mailowo na adres aso@um.bytom.pl (skan lub zdjęcie) bądź złożyć go osobiście w Referacie Gospodarki Odpadami (pokój 318, II piętro) przy Parkowej 2 w godzinach 7:30 do 15:00. Podczas dokonywania zgłoszenia osobiście, można od razu pobrać rękawiczki i worki. Informacje o szczegółach akcji można uzyskać pod nr tel.: +48 32 786 83 18. Link do formularza jest dostępny tutaj.

W formularzu należy wskazać liczbę osób, które będą brały udział w akcji oraz proponowane tereny do uporządkowania. Konieczne jest wpisanie miejsca gromadzenia worków z zebranymi odpadami (odpady muszą być posegregowane na frakcje). Na podstawie tych danych po akcji (24 kwietnia) firma odpowiedzialna za odbiór odpadów pozbiera przygotowane worki ze śmieciami.

Subotnik w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Uchodźcy dziękują bytomianom za gościnę. W podzięce posprzątali miasto

Autor: Daniel Lekszycki

01/05/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...