Mikroprzedsiębiorstwo Roku 2013 dla firmy z Bytomia

Jest to dla nas szczególne wyróżnienie – powiedział Jacek Hanke, prezes Digital Core Design odbierając główną nagrodę w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2013.

Tym bardziej, że wśród finalistów konkursu znalazły się mocne kandydatury jak np. Airoptic, czy Robotics Inventions. Nagrodę bytomskim inżynierom wręczył prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Na konkurs zorganizowany przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowym wpłynęła w tym roku rekordowa liczba zgłoszeń – aż 256. Specjaliści podkreślają – to małe i średnie przedsiębiorstwa są motorem napędowym gospodarki. Aż 30% PKB Polski jest wytwarzane właśnie w tego typu przedsiębiorstwach – mówi Grzegorz Wach, specjalista programowy w Fundacji Kronenberga, przy Citi Handlowym.

Kapituła konkursu oceniała m.in. innowacyjność, jakość oferowanych produktów, a także działania na rzecz wspólnoty lokalnej. Jednym z kryteriów była także umiejętność radzenia sobie z kryzysem. Twórcy firmy Digital Core Design już wiele lat temu wybrali branżę, która kryzysu się nie boi. Postęp cywilizacyjny jest tak zaawansowany, że nie musimy się obawiać, że ludzie nagle przestaną używać komórek czy komputerów – mówi Tomasz Ćwienk z DCD.

Przypomnijmy, od 1999 roku inżynierowie z Bytomia opracowują innowacyjne rozwiązania w zakresie architektury mikroprocesorów oraz mikrokontrolerów, z których korzystają takie firmy jak: Sony, Toyota, Philips, Osram, General Electric, Intel, czy Siemens.

Niemal przy każdej nadarzającej się okazji podkreślają, że ich firma działa w Bytomiu, który jest bardzo dobrym miejscem do inwestowania. Jego atutem jest położenie w centrum Śląska oraz absolwenci uczelni - Politechniki Śląskiej czy Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Wyróżnienie, które Digital Core Design odebrało w Warszawskiej Giedzie Papierów Wartościowych jest tym cenniejsze, że firmy ubiegające się o tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2013 oceniali znakomici specjaliści: Andrzej Arendarski - Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Henryka Bochniarz - Prezes Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", Marek Goliszewski - Prezes Business Centre Club, czy też Bożena Lublińska-Kasprzak - Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt torba2

Tęczowe torby w sklepach IKEA. Poseł ze Śląska:...

Byt szycie tika 01

Bytomianie rożki szyją

Byt foodtruck rynek04

Foodtrucki wróciły na Rynek

Byt dworzec peron1

Bytomianie przesiadają się do pociągów

Byt the adventure begins

Moda po bytomsku: The Adventure Begins

Ślizgawka czynna od soboty

Wąskotorówką nad zalew