Minizwierzyniec” w jednym z mieszkań w śródmieściu. A w nim pytony i jaszczurki

Jedno mieszkanie, a w nim 27 pytonów i 9 gekonów. Nie, tu nie ma pomyłki: 27 pytonów i 9 gekonów. Taki „minizwierzyniec” odkryli w jednym z mieszkań w centrum Bytomia policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii.

Jak podkreśla policja właściciel „zwierzyńca” miał stosowne zezwolenia na posiadanie swych podopiecznych (zgodnie z przepisami takie zwierzęta jak np. pytony muszą być zarejestrowane we właściwym starostwie, czyli w przypadku miasta na prawach powiatu – w miejscowym ratuszu). Stwierdzono jednak, że nie zapewnił im właściwych warunków do życia i stąd też Powiatowy Inspektorat Weterynarii zadecydował o wdrożeniu programu naprawczego, który zobowiązuje posiadacza zwierząt do poprawy ich warunków bytowych w określonym terminie.

Jak podkreślają funkcjonariusze Ustawa o Ochronie Zwierząt reguluje zasady obchodzenia się ze zwierzętami i zawiera stosowne przepisy karne dotyczące ich niewłaściwego traktowania. Zgodnie z jej zapisami za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat więzienia, a w przypadku, gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, do 5 lat pozbawienia wolności.

Pyton w chorzowskiej toalecie Miał 25 m długości

Może Cię zainteresować:

Pyton w chorzowskiej toalecie. Miał 2,5 m długości!

Autor: Maciej Poloczek

02/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon