Młode pokolenie pozna Karin Stanek dzięki Kasi Moś, która przywróciła jej utwory do życia

Na konferencji 23 maja w bytomskim Beceku, w której udział wziął prezydent miasta Mariusz Wołosz, ogłoszono datę premiery albumu Kasi Moś z utworami Kariny Stanek.

UM Bytom
Płyta Kasi Moś z piosenkami Karin Stanek

Karin Stanek w latach 60. była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek i symbolem tzw. bigbitu. Jej utwory „Autostop”, „Malowana lala”, czy „Chłopiec z gitarą” znał cały kraj. Pomysłodawcą stworzenia albumu była Gina Komasa. Kasia Moś, Mateusz Moś i Mateusz Kołakowski postanowili podjąć się realizacji i przedstawić młodszym pokoleniom znaną wówczas artystkę.

Cieszę się, że nasze miasto ma swój udział w tym artystycznym przedsięwzięciu. Dziękuję Kasi Moś i całemu zespołowi, że zechciał zrealizować ten projekt, tym cenniejszy, że daje szansę młodszemu pokoleniu poznać twórczość Karin. Mam nadzieję, że płyta zostanie dobrze odebrana przez słuchaczy i stanie się inspiracją dla kolejnych artystycznych wyzwań - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Słuchacze będą pozytywnie zaskoczeni

Rozpoczęto prace nad nowymi wersjami 11 piosenek Karin Stanek, a ich efektem jest powstanie płyty „Kasia Moś Karin Stanek”. Utwory mają te same linie muzyczne i tekst, ale nieoczywisty, lekko dramatyczny, klubowy podkład zaskoczy słuchaczy. Na albumie znajdą się najbardziej znane piosenki, jak i te mniej popularne, np. "Gwiazda", "Modlitwa" czy "Proszę, nie płacz już". Teledyski tworzone do utwory kręcone były w Bytomiu. Płyta ukaże się już 27 maja.

To, co było niezwykłe w Karin i to, co cenię w artystach, to prawda. Karin była prawdziwa. Nie znałam wielu jej utworów i okazało się, że te mniej znane były dla mnie najbardziej inspirujące. Poruszają mnie te utwory, bo są wielowymiarowe, mądre, ponadczasowe - mówi Kasia Moś.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Koncert charytatywny dla Mariusza Czecha

Koncert charytatywny dla Mariusz Czecha 26 kwietnia w BCK

Nagrywanie filmu "Dziennik z wycieczki do Budapesztu"

Filmowcy wracają do Bytomia na dwa dni. Tu ich spotkacie

Wojciech Zamorski i Michael Jackson.

Wspomnienie o bytomianinie Wojtku Zamorskim, znawcy muzyki

Nergal i Roman Kostrzewski

Największe gwiazdy metalu wspominają Romana Kostrzewskiego

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości