Młodzi muzycy z Bytomia nagrali swój pierwszy profesjonalny teledysk. Poznajcie 2KQ Trio

Grupa 2KQ to młodzi artyści z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bytomiu. Do sieci trafił ich pierwszy, w pełni profesjonalny teledysk zrealizowany w przestrzeni wyremontowanej sali koncertowej placówki.

Facebook 2KQ Trio
Trio

Wszystko zaczęło się od zwycięstwa jednego z członków grupy, 15 letniego Michała Korzenia, w konkursie zorganizowanym przez producenta fortepianów z Gliwic. Polegał on na zamieszczeniu w sieci video z utworem wykonywanym na pianinie, które znajduje się pod Teatrem Śląskim w Katowicach.

Po rozstrzygnięciu, organizator konkursu dowiedział się, że Michał, wspólnie z bratem Kacprem grającym na gitarze basowej i kontrabasie oraz kolegą-perkusistą Arturem Kusiem tworzą zespół. Zdecydowano, że cała trójka zrealizuje teledysk. Zwycięzca konkursu skomponował "Light in Darkness". Utwór został nagrany w nowej przestrzeni szkoły muzycznej. Mowa o szkolnej auli, której kapitalny remont zakończył się na początku tego roku.

Zespół młodych muzyków ma na swoim koncie już kilka sukcesów. To m.in. Grand Prix w XVI Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Odessie na Ukrainie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Międzynarodowy Dzień Tańca w Teatrze Rozbark

Międzynarodowy Dzień Tańca w Teatrze Rozbark

Miejska Wigilia na ul. Dworcowej

Wigilijne świętowanie dla wszystkich

Organy koscielne

Spontaniczny koncert kameralny na bytomskiej Małgorzatce

Byt maciej goryl

Śląsk to magiczna i fotogeniczna kraina - mówi...

Byt asid szyb krystyna

Muzyka elektroniczna przy Szybie Krystyna. ASID...

Byt admission 2974645 1280

BCKino powraca! Tym razem w wersji online

Byt napojmilosny2

Namiętności, intrygi i humor – w wiosennym...