,,Mniej lub bardziej smaczne historie". Wystawa malarstwa Rafała Chojnowskiego w SqArt Gallery

Bytomska SqArt Gallery zaprasza na ,,Mniej lub bardziej smaczne historie". To tytuł wystawy malarskiej Rafała Chojnowskiego.

W czwartek 11 lipca o godz. 18:00 w SqArt Gallery (ul Wrocławska 32/34) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Rafała Chojnowskiego ,,Mniej lub bardziej smaczne historie". Artysta dał się poznać jako malarz bardzo aktywny, różnorodny i ekspresyjny, który tworzy świat poddany subiektywnej plastycznej interpretacji. Jego prace oscylują pomiędzy malarstwem figuratywnym a abstrakcyjnym.

Wrocławski artysta z wystawą w Bytomiu

Rafal Chojnowski jest absolwentem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta (wcześniejsza PWSSP). Dyplom uzyskał w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego i prof. Pawła Jarodzkiego. Studiował również grafikę warsztatową w Camden School of Art w Londynie.

Przez wiele lat łączył malarstwo z działalnością projektową i reklamową. Obecnie zajmuje się wyłącznie malarstwem. Obrazy Chojnowskiego znajdują się w kolekcjach na całym świecie, m.in. w Polsce, Portugalii, Anglii, Austrii, USA.

Uczestniczył w wielu wystawach, indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą, m.in. w Londynie (Eva Jekel Gallery, 1991r.), w Warszawie (SohoFactory, 2013 r.), czy we Wrocławiu (SURVIVAL 3 i Galeria na Solnym, 2005 r.), gdzie mieszka i pracuje.

Xxv festiwal sztuki wysokiej i maly festiwal 3

Może Cię zainteresować:

XXV Festiwal Sztuki Wysokiej i Mały Festiwal w Bytomiu. ,,Połączenie sztuki, ludzi i miejsca"

Autor: Szymon Karpe

01/07/2024

Kino za jutrzenka

Może Cię zainteresować:

Ekran Jutrzenki znów rozbłysnął. Do Szombierek wróciło kino

Autor: Daniel Lekszycki

30/06/2024

Spotkanie dotyczące projektu OKO Bytomia

Może Cię zainteresować:

W Śródmieściu powstanie mural stworzony z fragmentów Bytomia nadesłanych przez mieszkańców

Autor: Aleksandra Szlęzak

25/06/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon