Motoserce w Bytomiu. Rynek zapełnił się szybkimi maszynami. Była zbiórka krwi i sporo atrakcji

W sobotę 20 kwietnia 2024 r. bytomski klub Invaders MC Poland już po raz 16. włączył się w ogólnopolską akcję krwiodawstwa. Na Rynek zawitało ponad 100 motocyklistów, którzy pokazali swoje motoserca. Kolejna impreza za nami, tym razem szczególna także ze względu na przypadające w tym roku 25-lecie powstania klubu Invaders MC Poland.

Kolejna edycja Motoserca w Bytomiu

W programie były między innymi: symulatory motoryzacyjne, koncerty rockowe, pokazy trialu rowerowego i sztuk walki. Głównym punktem była uroczysta parada. Motocykliści przejechali ulicami Bytomia przez Arki Bożka, Łagiewniki, Szombierki, Bobrek, Karb i następnie wrócili na bytomski Rynek. Planowany Poker Run, luźną przejażdżkę w formie zabawy, podczas której uczestnicy mieli zbierać karty w wyznaczonych miejscach, przełożono na inny termin

Do akcji organizowanej przez klub Invaders MC Poland włączyli się też lokalni przedsiębiorcy, którzy ufundowali nagrody dla uczestników wydarzenia. W puli nagród był nawet pobyt w hotelu w Szczyrku czy voucher na tatuaż.

Zbiórka krwi i sporo atrakcji

Od 10:00 do 15:00 prowadzona była zbiórka krwi. Podczas bytomskiej odsłony Motoserca zebrano 14,85 litrów krwi od 33 osób. Dotychczas motocykliści z klubów zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych zebrali w całej Polsce aż 38 367 litrów krwi.

W trakcie imprezy na scenie wystąpiły zespoły rockowe, w tym bytomska grupa Okruszek nie ma szans oraz Rock'n'roll rebels, The Tree i Kamastruna.

Organizatorzy przygotowali także symulatory motoryzacyjne, animacje dla dzieci i dorosłych oraz gokarty. Były też pokazy ratownictwa medycznego i drogowego, pokazy sztuk walki w wykonaniu judoków klubu Czarni Bytom, trialu rowerowego i motocyklowego oraz występ mażoretek Charms.

Samoobrona bytom

Może Cię zainteresować:

SuperSHEroes- nastolatkowie, którzy inspirują i edukują młode dziewczyny oraz prowadzą warsztaty samoobrony

Autor: Red Bytomski

20/04/2024

Swieto bytomia na podgornej

Może Cię zainteresować:

Nie będzie Dni Bytomia... na Rynku. Koncerty odbędą się w innym miejscu

Autor: Daniel Lekszycki

19/04/2024

Bytom 15 lat temu 35

Może Cię zainteresować:

15 lat temu turysta z Holandii przypadkiem przyjechał do Bytomia. Jego zdjęcia pokazują, jak zmieniło się to miasto

Autor: Marcin Zasada

18/04/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon