Przed nami zlot motocyklistów w Bytomiu. Będzie o bezpieczeństwie na drodze

Szykuje się zlot motocyklistów. Ten jednak będzie inny niż wszystkie. Bytomska policja organizuje akcję profilaktyczną „Motocyklisto kochaj życie”, która będzie promować bezpieczeństwo na drodze.

Byt motor

Impreza będzie nie tylko doskonałą okazją do zaprezentowania swojego motocyklu, ale także pozyskania wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas spotkania będzie można uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy, a później sprawdzić swoje umiejętności na fantomie. Ponadto będzie można uzyskać informacje od policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

W okresie letnim jest wiele zdarzeń z udziałem motocyklistów – mówi nam oficer prasowy KMP w Bytomiu. – Dlatego narodził się pomysł, żeby przeprowadzić profilaktyczną akcję na temat bezpieczeństwa na drodze. Chcemy spotkać się z motocyklistami, porozmawiać i przypomnieć zasady bezpieczeństwa – dodaje.

Akcja „Motocyklisto kochaj życie” Kiedy? Gdzie?

Impreza odbędzie się 20 sierpnia. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00 przed muszlą koncertową w Parku Miejskim imienia Franciszka Kachla w Bytomiu.

Statystyki nie kłamią

Liczba kierujących jednośladami stale rośnie, a co się z tym wiąże, rośnie także liczba wypadków z ich udziałem. Według statystyk, porównując rok 2020 z rokiem 2021 liczba zarejestrowanych motocykli wzrosła o 156 proc.
Tylko w zeszłym roku w całej Polsce kierujący motocyklami byli sprawcami 929 wypadków. Niestety w ich wyniku śmierć ponosiło 158 osób, a 871 zostało rannych.

Oczywiście często motocykliści są także ofiarami w wypadkach. W zeszłym roku byli poszkodowani w 1923 zdarzeniach. Dla 233 z nich zakończyły się one śmiercią.

W tym sezonie w Bytomiu odnotowano 6 wypadków z udziałem motocyklistów. Dwa z nich niestety były śmiertelne.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości

Byt morze

Chcesz poznać związki Bytomia z morzem? Przyjdź...

Bytomski5 p18lid9fhf1n7o19qgb72h0l12k13

Wyburzą muszlę, aby zbudować ją na nowo...