Na Bobrku odnowiono dwa place zabaw. Podczas prowadzonych prac doszło do aktów wandalizmu

Dwa place zabaw przy ulicy Stawowej przeszły modernizację. Inwestycja została przeprowadzona w ramach projektu Stworzenia przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Bytomia. Place zabaw mają także zamontowany monitoring, który ma zapobiec aktom wandalizmu.

Dwa place zabaw przy ulicy Stalowej na Bobrku zostały odnowione. Powstały tam nowe alejki, chodniki i podjazdy dla wózków. Zakres prac przebudowy placów zabaw obejmował m.in. zainstalowanie nowych urządzeń do zabawy, takich jak huśtawki, wywrotki, karuzele i piaskownica, a także montaż siłowni zewnętrznej dostosowanej do potrzeb seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami. Nie zabrakło też elementów małej architektury i nasadzeń zieleni. Koszt inwestycji wyniósł 1,3 mln złotych.

Nie obyło się bez aktów wandalizmu i dewastacji

Jednak jak poinformował bytomski magistrat w trakcie inwestycji doszło do kilku dewastacji. Z palet znikały kostki brukowe, a tuż przed oddaniem placu zabaw do użytku doszło do poważnego uszkodzenia urządzeń.

- Pomimo ochrony na czas nocny i ogrodzenia terenu inwestycji nie udało się zapobiec aktom wandalizmu. Na nowej nawierzchni ktoś rozpalił ognisko, pomazane farbą zostały też zamontowane urządzenia - wyjaśnia Marcin Laszuk, przedstawiciel firmy Celmar.

Teren placów zabaw został ogrodzony i objęty monitoringiem. Zamontowano furtki, które będą zamykane w godzinach nocnych. Miejski Zarząd Dróg i Mostów apeluje o zgłaszanie przypadków wandalizmu - dzwoniąc pod numer tel. 795 550 347.

Park Wodny Park Kachla

Może Cię zainteresować:

Wodny plac zabaw w Parku Kachla ponownie czynny. Wstęp na obiekt jest bezpłatny

Autor: Redakcja Bytomski

19/06/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon