Na cmentarzu w Bytomiu wypożyczysz wiaderko i zmiotkę

Mieszkańcy przygotowują groby swoich bliskich do dnia Wszystkich Świętych. Aby ułatwić porządki, MZDiM uruchomił na cmentarzu komunalnym wypożyczalnię przedmiotów niezbędnych do sprzątania pomników.

Wypozyczalnia wiaderek

Wiaderka, konewki, miotły, szufelki i zmiotki, łopatki, grabki itp. można teraz bezpłatnie wypożyczyć na cmentarzu komunalnym przy ulicy Kwiatowej. Przy wejściu na teren nekropolii ustawiono specjalne stoisko ze sprzętem do sprzątania. Każdy może z niego skorzystać, ale trzeba pamiętać o odłożeniu wypożyczonych rzeczy na miejsce, aby inni również mogli z nich skorzystać.

- Montaż stanowiska z narzędziami do sprzątana ponownie zainstalowaliśmy przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, a więc okresem, kiedy szczególnie dbamy o groby naszych bliskich - mówi Justyna Stolka z Działu Inwestycji Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Na cmentarzu komunalnym już pewien czas temu powstało również stanowisko, gdzie można zostawiać znicze do ponownego wykorzystania. Jest do ekologiczne rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć zużycie szkła i plastiku poprzez ponowne użycie ozdób będących w dobrym stanie. Wystarczy w nich jedynie wymienić wkłady, by znów zapalić w nich płomień.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon