Na Górze Miłości zrobiło się jeszcze bardziej romantycznie

Zbliżają się Walentynki, święto miłości. Z tej okazji jedno z ulubionych miejsc zakochanych zostało dodatkowo udekorowane. Po zmroku Górę Miłości w Parku Kachla rozświetlają czerwone iluminacje.

Góra Miłości to najwyższy punkt w zabytkowym Parku Kachla. Wzniesienie usypano na przełomie XIX i XX wieku. Dawniej z jej szczytu rozpościerał się wspaniały widok na panoramę Bytomia. Dziś jest on przysłonięty koronami drzew, co jednak zapewnia zakochanym więcej intymności. Jest to bowiem jedno z ulubionych miejsc spotkań bytomskich par.

To naprawdę urokliwy zakątek parku. Na jednym ze zboczy góry utworzono alpinarium, zaś obok płynie sztuczny potok, który przepływając pod niewielkim mostkiem wpada do oczka wodnego u stóp góry. Z kolei na szczycie mieści się drewniana altana z małą fontanną, gdzie można sobie przysiąść z bliską osobą i spokojnie porozmawiać.

Na 14 lutego przypadają Walentynki, czyli międzynarodowe święto zakochanych. Z tej okazji Miejski Zarząd Dróg i Mostów opiekujący się bytomskim parkiem postanowił specjalnie udekorować Górę Miłości. Ustawiono tam bramę świetlną z czerwonymi sercami, w której można wspólnie zapozować do zdjęcia, natomiast kolorowymi lampkami ozdobiono altanę oraz schody prowadzące na wzniesienie.

- Pomysł walentynkowej dekoracji podsunęli nam sami bytomianie, którzy tak chętnie fotografowali się na tle świątecznych iluminacji na Rynku. Teraz pamiątkowe zdjęcie można zrobić w scenerii naszego parku. Na Górę Miłości zapraszamy nie tylko zakochanych - powiedział Przemysław Wrona, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Świetlne dekoracje pozostaną w Parku Kachla do końca kwietnia. Ich koszt wyniósł 12 tys. zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon