Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Mażoretek

Na rozmrożonej (chwilowo) tafli Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów trwają Mistrzostwa Polski Mażoretek. Liczne zmagania w tej zdobywającej coraz większe uznanie dyscyplinie sportowej, zupełnie za darmo - mogą oglądać wszyscy chętni.

AS
W Bytomiu trwają Mistrzostwa Polski Mażoretek

Od 23 do 26 maja, bytomskie lodowisko sprawdza się w zupełnie nowej funkcji. Do swoich choreografii przygotowuje się tu ponad 2200 najlepszych zawodników z całej Polski. Podczas pierwszego dnia zmagań, swoje umiejętności zaprezentowały najmłodsze tancerki. Jutro, do boju staną nieco starsi, a w niedzielę odbędą się nawet występy mażoretek w wieku senioralnym.

To warto zobaczyć

Zdaniem organizatorów, najciekawsze widowisko odbędzie się w sobotę. 25 maja, punktualnie o godz. 12:00 zaplanowano tzw. ceremonię otwarcia. W tym czasie, wszyscy rywalizujący tego dnia zawodnicy, wezmą udział w barwnym, wspólnym korowodzie.

711 startów

To dosyć pokaźna liczba. Dokładnie tyle różnorodnych choreografii zostanie zaprezentowanych podczas Mistrzostw Polski Mażoretek. Uczestnicy zawodów prezentują swoje umiejętności zarówno solo, jak i w duetach, triach czy formacjach, w których tańczy od 4 do nawet 25 osób. Każda z mażoretek, posiada oczywiście atrybuty. To m.in. pałeczki marszowe czy pompony.

Bytom walczy o złoto

W tegorocznych mistrzostwach biorą udział także mażoretki z UKS Charms Bytom. Swoje umiejętności prezentuje aż 57 zawodniczek. Drużyna przygotowała łącznie 23 choreografie w kilku różnych kategoriach.

Na żywo i online

Chociaż 4-dniowe zmagania uczestników zawodów, można podziwiać osobiście, dla wszystkich zainteresowanych, którzy nie znajdą czasu by dotrzeć do obiektu przy ul. Pułaskiego 71, istnieje możliwość śledzenia Mistrzostw Polski Mażoretek za pośrednictwem transmisji online.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon