Na Moniuszki będzie więcej miejsc parkingowych. Właśnie trwa budowa

Kierowcy będą mieli do dyspozycji więcej miejsc postojowych w pobliżu Opery Śląskiej i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Wszystko dzięki zmianie sposobu parkowania przy ulicy.

W ostatnich dniach na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów rozpoczęto przebudowę chodnika po południowej stronie ulicy. Prace obejmują odcinek o długości 135 metrów od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do budynku numer 28. Firma ZRD ORFIN m.in. rozbierze istniejącą nawierzchnię, wykona korytowanie, przestawienie i ułożenie krawężników, podbudowę chodnika i ułoży nawierzchnię z kostki betonowej, a także przeprowadzi regulację wpustów deszczowych, włazów kanałowych i studni teletechnicznych oraz zasadzi nowe drzewa.

W wyniku przebudowy zmieni się sposób parkowania. Do tej pory samochody stały na chodniku równolegle do jezdni, natomiast teraz kierowcy będą parkować prostopadle i częściowo na jezdni. Dzięki temu liczba dostępnych miejsc zwiększy się aż dwukrotnie. Natomiast na swoim miejscu pozostanie miejsce Kiss and Ride, z którego mogą korzystać rodzice przywożący swoje dzieci do szkoły.

Koszt inwestycji wynosi ponad 236 tys. zł. Termin zakończenia prac wyznaczono na połowę października.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon