Na Rynku odbędzie się wigilia ze świątecznym barszczem

Mimo braku śniegu na bytomskim Rynku czuć zbliżające się święta. Już w tym tygodniu na tutejszym jarmarku odbędzie się wspólne kolędowanie połączone z poczęstunkiem.

Hubert Klimek / UM Bytom
Wolosz nalewa barszcz

Miejską wigilię przygotowuje personel Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz uczniowie bytomskiego Gastronomika, którzy już od pewnego czasu pieką i dekorują pierniki dla uczestników imprezy. Oprócz świątecznych wypieków na bytomian będzie czekać aż trzy tysiące porcji barszczu z uszkami!

Bytomskie Kolędowanie ze Świątecznym Barszczem jest zaplanowane na najbliższy czwartek w godzinach od 14:00 do 17:30. Obok poczęstunku w programie przewidziano m.in. występ zespołu "Miechowici" z MDK nr 1, wspólne kolędowanie z harcerzami ZHP Hufca Bytom i prezydentem miasta, a także koncert Orkiestry Państwowych Szkół Budownictwa. Ponadto swoje talenty zaprezentują również dzieci i młodzież z Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2.

- To wyjątkowy czas, w którym Rynek wypełni się dźwiękami kolęd, zapachem wigilijnych potraw i świątecznymi ozdobami. Zachęcam do udziału w miejskiej wigilii - spotkajmy się przy wspólnym stole - zaprasza prezydent Mariusz Wołosz.

Wydarzeniem towarzyszącym Bytomskiego Kolędowania będzie koncert kolęd i pastorałek młodych artystów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, który odbędzie się o 17:00 w pięknie odrestaurowanej sali koncertowej przy ul. Moniuszki 17.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon