Na scenie BECEK-u duet… polsko-japońsko-szwajcarski. Zagrają jazz

Na scenie BECEK-u wystąpi duet polsko-japońsko-szwajcarski, czyli Yumi Ito & Szymon Mika. To połączenie wszechstronnego i wyjątkowego głosu wokalistki oraz dźwięków gitary.

Jazz w BECEK u 2

W niedzielę, 19 listopada, o godz. 19.00 w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się koncert polsko-japońsko-szwajcarskiego… duetu. Wystąpi Yumi Ito & Szymon Mika.

– Yumi Ito jest obywatelką muzyki – w niej się wychowywała, kształtowała swoją wrażliwość na otaczający ją świat i drugiego człowieka. Jej ojczystym językiem jest język dźwięków i to właśnie tę formę komunikacji uważa za nadrzędną w relacjach z innymi. Na scenie odgrywa wiele ról – wokalistki o frazach kwiecistych, także „śpiewającej na fortepianie”, kompozytorki i aranżerki, liderki i sidewoman, a przede wszystkim 32-letniej kobiety, która nie boi się swojej seksualności czy szczerej rozmowy o zdrowiu psychicznym. To czuła obserwatorka świata, o głosie, który łączy słuchacza z naturą – pisze Marta Goluch dla JazzPress.

Szymon Mika to gitarzysta, kompozytor i bandleader. Chętnie sięga po polski folklor oraz muzykę eksperymentalną. Lubi swobodną improwizację.

W BECEK-u duet zagra utwory z płyty „Ekual”. To połączenie wszechstronnego i wyjątkowego głosu wokalistki oraz dźwięków gitary.

Szczegóły i bilety w cenie 35 złotych można znaleźć KLIKAJĄC TUTAJ.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon