Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę. Na służbie nawet po służbie

Policjanci pozostają czujni również, gdy nie pełnią służby. Aspirant bytomskiej komendy nie zlekceważył podejrzanego zachowania kierowcy i dokonał zatrzymania w swoim czasie wolnym od pracy. I słusznie, bo nie wiadomo co mogłoby się stać, gdyby nie wykazał się taką postawą.

Charles Postiaux / Unsplash.com
Jazda samochodem

W poniedziałek ok. 19:00 policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej policji w Bytomiu na obwodnicy w Tarnowskich Górach zauważył Opla, który w dziwny sposób poruszał się po jezdni. Pojechał za nim do Bobrownik Ślaskich, gdzie kierujący zatrzymał swój samochód. Aspirant natychmiast uniemożliwił mu dalszą jazdę, ponieważ od mężczyzny było czuć alkohol.

Na miejsce zostali wezwani policjanci z Tarnowskich Gór, którzy przeprowadzili kontrolę alkomatem i potwierdzili przypuszczenia bytomskiego stróża prawa. Urządzenie wykazało u kierowcy Opla ponad 2 promile alkoholu w wydmuchiwanym powietrzu. Co więcej okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zatrzymany kierowca będzie musiał teraz odpowiedzieć przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kieliszek i kluczyki

Pijany kierowca chciał zbiec z miejsca kolizji

Nietrzeźwy kierowca autobusu

Nietrzeźwy kierowca autobusu zatrzymany w Bytomiu

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Bytomski5 policja trze

Pijemy i jeździmy

Bytomski5 39 228016

Pijany prowadził samochód z dziećmi i uderzył w...

Bytomski4 wolskiego mapa

Centrum: Pijany wjechał w grupę ludzi

Bytomski2 1302169561

Pijany kierowca wjechał w barierki