Na terenie SKARPY BYTOM powstał 120-metrowy mural

Październik w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM rozpoczął się kolorowo. Do Bytomia przyjechali artyści z całego Śląska i okolic, żeby wziąć udział w Graffiti Jam i stworzyć 120-metrowy mural. Obiekt przygotował też strefę graffiti dla najmłodszych w miejscu, gdzie może powstać Gryfny Plac Zabaw w ramach tegorocznego Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Mural Skarpa2

Graffiti Jam jest imprezą, która zrzesza artystów sztuki ulicznej. To okazja do tego, aby wymienić się doświadczeniami związanymi ze wspólną pasją, zainspirować się, a także zachęcić innych do wyrażania siebie za pomocą tzw. street artu. – Chcieliśmy zagospodarować sporą przestrzeń na murze obok parkingu przy zewnętrznej strefie OCR. Postanowiliśmy zorganizować Graffiti Jam z zaprzyjaźnionym artystą i połączyć imprezę z atrakcjami dla najmłodszych – mówi Anna Piec, menedżerka SKARPY BYTOM.

mural graffiti jam ocr

Dzieło kilkunastu artystów

W ubiegłą niedzielę, 1 października w SKARPIE BYTOM artyści z całego Śląska i okolic pozostawili po sobie ślad, tworząc nowy około 120-metrowy mural. Wydarzenie nadzorował artysta z Bytomia, który funkcjonuje pod pseudonimem Dean One Art. W pracach wzięło udział łącznie 15 doświadczonych grafficiarzy, w tym m.in. Franek Mysza, CubeOne czy Mole, który przyjechał z Krakowa. Każdy z nich, na wydzielonej przestrzeni stworzył autorską pracę w charakterystycznym dla siebie stylu. Na murze pojawiły się m.in. znane postaci z kreskówek.

skarpa mural graffiti

Strefa graffiti dla najmłodszych

Naprzeciw obiektu szkoleniowo-noclegowego Przy Skarpie przygotowana była strefa graffiti dla najmłodszych ze specjalną ścianą, na której dzieci mogły malować sprejami. W tym samym miejscu może powstać Gryfny Plac Zabaw w ramach tegorocznego Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych z Rozbarku zachęca do oddawania głosów na projekt numer 2 z listy projektów do 500 tys. zł. Koniec głosowania już w ten piątek, 6 października.

gryfny plac zabaw skarpa


Subskrybuj bytomski.pl

google news icon