Na ul. Wiejskiej będzie remont wodociągów

Rusza kolejna inwestycja Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Na ulicy Wiejskiej fachowcy wymienią blisko kilometr sieci wodociągowej. Robotom towarzyszyć będą utrudnienia w ruchu drogowym i przerwy w dostawie wody. Mają one potrwać nie dłużej niż do końca roku.

Bytomski2 wiejska bytom

Sieć wodociągowa na ul. Wiejskiej jest obecnie w złym stanie technicznym. Często zdarzają się uciążliwie dla mieszkańców awarie. Dlatego jej wymiana to konieczność.

Plac pod budowę BPK przekazało wykonawcom w ubiegłym tygodniu. Teraz trwają prace nad planem tymczasowej organizacji ruchu i tworzenie dokumentacji zdjęciowej, która ma pomóc w odtworzeniu nawierzchni po remoncie.

Na czas prac kierowcy i mieszkańcy tej części miasta muszą uzbroić się w cierpliwość. Będą problemy na drodze - być może także z dojazdem do posesji. Użyciu ciężkiego sprzętu towarzyszyć będzie hałas, kurz i błoto. Lokatorów budynków przy Wiejskiej czekają też przerwy w dostawie wody.

Jeszcze w tym roku roboty montażowe dobiegną końca, a droga zostanie uporządkowana, tak by kierowcy mogli nią przejechać. Na wiosnę, jeśli dopisze pogoda, fachowcy odtworzą i utwardzą nawierzchnię.

Na wymianę sieci wodociągowej na ul. Wiejskiej BPK wyda ponad 0,5 mln zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski2 Kolejowa 3

BPK remontuje studnie kanalizacyjne

Bytomski2 Utrudnienia w ruchu 13 07 31 Al Legionów

Utrudnienia drogowe w Bytomiu

Przedłuża się remont na obwodnicy Bytomia

Bytomski2 obwodnica allej

Będzie remont na skrzyżowaniu obwodnicy przy...

Bytomski2 remontkatowickiej

Tramwaje Śląskie ruszają z kolejnym etapem...

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytomski2 basen kryty

Basen kryty w sierpniu będzie remontowany