Naćpali się a potem rzucali zniczami

Policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy na cmentarzu przy ul. Powstańców Śląskich urządzili sobie miejsce do głupich zabaw.

Bytomski2 641121747

641121747Dyżurny z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego został powiadomiony telefonicznie przez jednego z mieszkańców miasta, że na cmentarzu przy ul. Powstańców Śląskich grupka mężczyzna skacze po grobach i rzuca zniczami.

Skierowani na miejsce stróże prawa zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 16 do 18 lat. Policjanci zauważyli, że osoby te są prawdopodobnie pod wpływem jakiś środków odurzających. Pełnoletni zostali przewiezienia na tzw. „dołek” a jeden nieletni do izby dziecka.

Następnego dnia trzem z nich przedstawiono zarzut znieważenia miejsca spoczynku zmarłych za co grozi do 2 lat więzienia.

Wszyscy przyznali się do tego przestępstwa. Wyjaśnili, że wzięli środku odurzające tzw. dopalacze, które zakupili przez internet. Dorośli sprawcy dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Nieletni odpowie przez bytomskim sędzią rodzinnym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon