Nadzieje polskiego boksu będą walczyć w Bytomiu

Bytom po raz kolejny zorganizuje prestiżowe zawody sportowe. Tym razem będą to mistrzostwa Polski juniorów w boksie. W akcji zobaczymy m.in. utalentowaną młodzież Bytomskiej Akademii Boksu.

Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
Bytom zorganizuje mistrzostwa Polski juniorów w boksie

Bytom ma piękne bokserskie tradycje, ale to już odległa przeszłość. Na szczęście w ostatnich latach zaczęło się coś dziać w tej kwestii. Co roku w naszym mieście organizowany jest Memoriał Leszka Błażyńskiego, a od niedawna mamy w mieście Bytomską Akademię Boksu, która ma w swoich szeregach kilka talentów.

Zdolna młodzież będzie miała szansę zaprezentować się bytomskim kibicom w dniach 14-19 czerwca. Już wiadomo, że w tym terminie Bytom będzie organizatorem mistrzostw Polski juniorów.

W ubiegłym roku w imprezie tej rangi wzięło udział ponad 150 zawodników z całej Polski. Co ciekawe, wówczas mistrzostwo Polski zdobył Oliwier Szot, który trenuje w Bytomskiej Akademii Boksu i za kilka miesięcy będzie bronić tytułu. Szansę na medal będzie mieć także inny wychowanek BKS, a mianowicie Nikolas Pawlik, który kilka miesięcy temu zdobył mistrzostwo Polski kadetów.

- Od 2006 roku w naszym mieście odbywa się prestiżowy międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego, ale turniej rangi mistrzowskiej nie był organizowany w Bytomiu od wielu lat. Będziemy gościli najbardziej utalentowanych polskich pięściarzy. Dla zawodników Bytomskiej Akademii Boksu, w tym naszych młodych mistrzów Oliwiera Szota i Nikolasa Pawlika, to będzie świetna okazja do rywalizacji z czołówką - komentuje prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Mistrzostwa Polski juniorów odbędą się w hali Na Skarpie. Warto pamiętać, że nowoczesny obiekt został wybudowany w miejscu dawnej hali, w której trenowali pięściarze GKS-u Szombierki.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nikolas pawlik boks bytom

Pięściarz z Bytomia wicemistrzem Europy!

Jonak damian pulawy

Jonak jak za najlepszych czasów. Fenomenalny nokaut

Jonak damian boks

Jonak wchodzi do ringu i ogłasza, kiedy kończy karierę

Jonak robinson tymex21 boks bytom

Jonak straszy swojego rywala. "I tak go będę bił"

Jonak wolosz tymex boxing night bytom

Jonak, Brodnicka, Gromadzki. Gwiazdy będą bić się w Bytomiu!

Damian Jonak wrócił na ring

Mocno zaczął, a potem tracił siły. Jonak tylko zremisował

Damian Jonak stoczy rewanż z Andrew Robinsonem

Jonak wraca do ringu. Na tę walkę czekał prawie 3 lata