Najlepsze słuchawki na siłownię – TOP 6 modeli

Początek roku to dla wielu czas realizacji... noworocznych postanowień. Najczęściej obiecujemy sobie, że „zadbamy o siebie” i „zaczniemy się ruszać”. Wtedy swoje kroki kierujemy na siłownię, a nic tak nie pomaga w ćwiczeniu, jak motywująca muzyka. Przydają się więc dobre słuchawki. Polecamy sześć wybranych przez nas modeli.

Matrix Media 24 01 2022 zdjęcie główne

Jakie słuchawki na siłownię?

Muzyka motywuje do ćwiczeń - dzięki niej ma się więcej energii i ochoty na trening. Dodatkowo uprzyjemnia czas spędzony na siłowni. Najpierw trzeba jednak wybrać odpowiednie słuchawki.

- Dla osób uprawiających sport zdecydowanie lepszą opcja są słuchawki bezprzewodowe. Gwarantują one lepszy komfort ćwiczeń i nie ograniczają ruchów. Właśnie takie są teraz przede wszystkim poszukiwany w naszym sklepie – podkreśla Adam Wysocki - Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl.

Ważny jest nie tylko brak przewodu – warto przemyśleć także odpowiedni typ. Ten zależy od indywidualnych upodobań. Jedni preferują douszne lub dokanałowe, inni większe modele nauszne lub wokółuszne. Na siłowni można spotkać jednych i drugich.

Douszne słuchawki na siłownię

Wybór słuchawek dousznych, w których można swobodnie ćwiczyć na siłownię jest bardzo duży. Z pewnością można polecić produkty Samsunga, m.in. Galaxy Buds Pro. Dzięki dwudrożnemu głośnikowi niskotonowemu 11 mm oraz głośnikowi wysokotonowemu 6,5 mm zapewniają one studyjną jakość dźwięków. Gwarantują również aktywną redukcję szumów z otoczenia, nawet o 99%.

- Kolejny model Koreańczyków, który doskonale nadaje się na siłownię to Galaxy Buds Live – wskazuje Adam Wysocki z matrixmedia.pl. - Te słuchawki mają niewielką wagę i doskonale leżą w uszach. Zaś aktywna redukcja szumów zapewnia czysty i wyraźny dźwięk, dostrojony przez specjalistów z AKG – dodaje.

W tyle nie pozostają Japończycy – douszne słuchawki Sony także doskonale nadają się do uprawiania sportu. Wśród wiodących modeli może z czystym sumieniem polecić Sony WF-1000XM4. Specjalnie zaprojektowane przetworniki akustyczne o średnicy 6 mm odtwarzają dynamiczny dźwięk mimo niewielkich rozmiarów, a adaptujące się membrany zapewniają bogaty bas. Z kolei zintegrowany procesor V1 poprawia dźwięk i zmniejsza zniekształcenia. Na siłownię nadaje się również model Sony WF-SP800N. Te słuchawki łączą długi czas pracy oraz odporność na wodę i pot z głębią basu i cyfrowym systemem redukcji hałasu.

Nauszne słuchawki na siłownię

Z nausznych słuchawek na siłownię jedynymi z najczęściej wybieranych są produkty firmy Sony.

- Jednym z popularnych modeli w naszym sklepie są słuchawki Sony WH-H910NR. Zapewniają one komfort podczas ćwiczeń dzięki dzięki smukłym nausznikom i silikonowemu pałąkowi, który dobrze przylega do głowy – mówi Adam Wysocki.


Poza tym te słuchawki są też lekkie i kompaktowe – można je łatwo złożyć i schować w torbie. Zapewniają też bogate i naturalne brzmienie cyfrowych plików audio, a czas pracy ich akumulatora wynosi 35 godzin. Dodatkowo są one dostępne w pięciu kombinacja kolorystycznych.

Inny model japońskiego producenta, który wybierają sportowcy to Sony WH-CH710N. Zastosowany w nich system redukcji hałasów zapewnia nieskazitelny i niezakłócony dźwięk. Funkcja AINC stale analizuje otaczające dźwięki i automatycznie dopiera najskuteczniejszy filtr redukujący hałasy z zewnątrz. Mają elegancką, zaokrągloną obudowę, a 30-milimetrowe przetworniki akustyczne pozwalają połączyć czystość dźwięku z lekkością i wygodą użytkowania. Całkowicie naładowany akumulator wystarcza nawet na 35 godzin słuchania, a dzięki funkcji szybkiego ładowania po 10 minutach można z tych słuchawek korzystać przez kolejną godzinę.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon