Najlepsze technika i licea w Bytomiu. Wyniki rankingu nie zaskakują

Magazyn „Perspektywy” przedstawił swoje coroczne rankingi liceów i techników. Jego wyniki w Bytomiu nie wywołają dużego zaskoczenia. Na podium znalazły się te same szkoły, co przed rokiem.

Zstio bytom

Już po raz 24. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przygotowała zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Placówki sklasyfikowano w dwóch rankingach głównych (liceów i techników) oraz trzech dodatkowych (maturalnym liceów ogólnokształcących, maturalnym techników, szkół olimpijskich). Na pozycję szkół miały wpływ sukcesy w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matur z przedmiotów dodatkowych, z kolei w przypadku rankingu techników brano pod uwagę również wyniki egzaminów zawodowych.

Na podium najlepszych liceów w kraju znalazło się XIV LO w Warszawie, Uniwersyteckie LO w Toruniu oraz XIII LO w Szczecinie. Z kolei w naszym regionie najwyższe miejsca zajęło V LO w Bielsku-Białej, III LO w Katowicach i II LO w Rybniku. Niestety żadna z placówek w województwie śląskim nie zdołała dostać się do pierwszej dziesiątki w Polsce.

Spośród bytomskich szkół do rankingów głównych zakwalifikowało się 5 placówek: 3 licea i 2 technika. Wszystkie, za wyjątkiem jednej, zaliczyły awans względem poprzedniej edycji zestawienia. Najwyżej znalazło się Technikum nr 6 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Szombierkach, które wspięło się na 15. lokatę w województwie i 106. w kraju (spośród 500). Wysokie miejsce zajęło również I LO im. Jana Smolenia, które uplasowało się na 29. pozycji w województwie i 268. w Polsce (spośród 1000).

Ranking liceów w Bytomiu

  • I LO im. Jana Smolenia - 29. miejsce w woj. śląskim, 268. miejsce w Polsce
  • Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia - 50. miejsce w woj. śląskim, 455. miejsce w Polsce
  • IV LO im. Bolesława Chrobrego - 67. miejsce w woj. śląskim, 598. miejsce w Polsce

Ranking techników w Bytomiu

  • Technikum nr 6 (ZSTiO) - 15. miejsce w woj. śląskim, 106. miejsce w Polsce
  • Technikum nr 5 (ZSAEiO) - 35. miejsce w woj. śląskim, 214. miejsce w Polsce
  • Technikum nr 3 (ZSM-E) - 105. miejsce w woj. śląskim, 500+. miejsce w Polsce
  • Technikum nr 4 im. M. Skłodowskiej-Curie - 108. miejsce w woj. śląskim, 500+. miejsce w Polsce
  • Technikum nr 2 (PSB - ZS) - 127. miejsce w woj. śląskim, 500+. miejsce w Polsce

Z pełnymi wynikami rankingów można zapoznać się na stronach magazynu „Perspektywy”: Ranking Liceów 2022, Ranking Techników 2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon