Napad z bronią w Bytomiu

Przestępca został zatrzymany. Aresztowania dokonali policjanci w czasie wolnym od służby.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości rozbójniczej poszukiwali sprawcy rozboju z użyciem broni. Napad miał miejsce na początku tego miesiąca w mieszkaniu przy ul. Małgorzatki. Okradziony został 60-letni mężczyzna. Obawiając się o swoje życie oddał znaczną ilość gotówki bandycie, który groził mu bronią. Kryminalni od tamtej pory poszukiwali sprawcę.

W kilka dni po napadzie do policjantów dotarła informacja gdzie może przebywać bandyta odpowiedzialny za napad. Mimo, że byli poza służbą, zareagowali natychmiast. Podjęli działania zmierzające do zatrzymania rozbojarza, który miał przebywać w jednym z hoteli w Bytomiu. Kryminalni po szybkim działaniu zatrzymali w pokoju hotelowym 21-latka. Ustalono, że mężczyzna zabarykadował się w pokoju i funkcjonariusze zmuszeni byli wyważyć drzwi. Zatrzymany przyznał się do przestępstwa. Odzyskano broń, którą sprawca zastraszył pokrzywdzonego.

Dzisiaj bytomski sędzia zadecyduje o tymczasowym areszcie dla podejrzanego. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 policja bytom

Zamiast stróżować okradł firmę

Bytomski4 1073755246

Monitoring z kamer pomógł policji w złapaniu...

Bytomski4 wypadek

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Bytomski4 488659711

Policyjne podsumowanie akcji ZNICZ

Bytomski4 1297905028

Policja przejęła 160 działek amfetaminy

Bytomski2 policja bytom

Złodziej aut zatrzymany

Bytomski2 1725183039

Audi uderzyło w motorower